MARMARAEREĞLİSİ’NDE ULU ÖNDER SAYGIYLA ANILDI

MARMARAEREĞLİSİ’NDE ULU ÖNDER SAYGIYLA ANILDI
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Marmaraereğlisi’nde düzenlenen törenle saygı ve rahmetle anıldı. Anma töreni; İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye...

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Marmaraereğlisi’nde düzenlenen törenle saygı ve rahmetle anıldı. Anma töreni; İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığımızın çelenklerinin Atatürk anıtına sunulmasıyla başladı.

09:05’TE HAYAT DURDU

Çelenklerin anıta sunulmasının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat 09:05’de siren sesleriyle birlikte saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çelenk sunma töreninin ardından Halk Eğitim Merkezi’nde Marmaraereğlisi 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında; günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ve Atatürk’ün hayatından kesitler sunuldu. Kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu.

Törene; Tekirdağ Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, İlçe Garnizon Komutanı Per. Albay Bayram Ölçücüoğlu, Marmaraereğlisi Belediye Başkan Vekili Erkan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Atabek, İlçe Jandarma Komutanı Sadullah Kalaycı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.