ÖĞRENCİLER EĞLENİRKEN YEŞİLAY’I TANIYOR

ÖĞRENCİLER EĞLENİRKEN YEŞİLAY’I TANIYOR
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinde Yeşilay farkındalığı oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi, Türkiye genelinde 10 bin öğrenciye ulaştı.‘Benim Kulübüm Yeşilay projesi kapsamında; 24...

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinde Yeşilay farkındalığı oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi, Türkiye genelinde 10 bin öğrenciye ulaştı.

‘Benim Kulübüm Yeşilay projesi kapsamında; 24 Ekim 2017 tarihinden itibaren,39 ilen 66 Yeşilay şubesi ve 540 genç Yeşilay gönüllüsü; ilkokul ve ortaokullarda öğrencilere Yeşilay’ı tanıtan ve Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kazanımlarını temel alarak öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturacak faaliyetler düzenledi. Etkinlikler kapsamında ulaşılan kişi sayısı 10 bin öğrenci oldu. Benim Kulübüm Yeşilay Projesi Süleymanpaşa İlçesi Süleymanpaşa ilkokulunda 135 öğrenciye, İnönü Ortaokulunda 140 öğrenciye, toplamda 275 öğrenciye ulaşarak uygulandı.

ÖĞRENCİLER EĞLENİRKEN YEŞİLAY’I TANIYOR

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi, 2017 yılından itibaren ilkokul ve ortaokullarda düzenlenen faaliyetlerle öğrencileri bağımlılıklara karşı korumayı hedefliyor. Yeşilay Gönüllüleri Tarafından ilkokul ve ortaokullarda uygulanan etkinlikler ile öğrenciler hem eğleniyor hem de Yeşilay’ı tanıma imkanı yakalıyor. Bunların yanı sıra proje kapsamında öğrencilerin Yeşilay Kulüpleri kurması desteklenirken daha önce kurulan Yeşilay Kulüplerinin de  aktif hale getirilmesi amaçlanıyor.