PEYGAMBER SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

PEYGAMBER SEVGİSİ SALONA SIĞMADI
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu senenin Mevlid-i Nebi Haftasının konusunun “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” olarak belirlenmesinin ardından Şarköy İlçe Müftülüğü'nce Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu senenin Mevlid-i Nebi Haftasının konusunun “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” olarak belirlenmesinin ardından Şarköy İlçe Müftülüğü'nce Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” konulu konferans tertip edildi.

Şarköy Belediye düğün salonunda düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek katıldı. Sunumunu Merkez Kebir Camii İmam Hatibi Yusuf Acar'ın yaptığı Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Çarşı Camii İmam Hatibi Alişah Can'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Sedat Kayrak, Siyasi Parti temsilcileri, İlçe Müftüsü Menderes Karapunar, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlidi Nebi Haftası Sinevizyonunun izlendiği programda Şarköy Müftüsü Menderes Karapunar'ın açılış konuşmasına müteakip kürsüye gelen Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansını sundu.

Konferansa katılan misafirlere emekli müezzin olan hala Kur'an-ı Kerim öğretmeye devam eden değerli babasının şahsına söylediği “Aman oğlum boş durmayalım yapacak çok işimiz var” sözünü unutmamamız gerektiğini hatırlatan İpek; Zamanımız az, ömrümüz kısa ama işimiz çok dedi.

Konferans sonunda konferansa katılan misafirlere Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından olan “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı kitap hediye edildi.