Süleymanapaşa satranca doyacak

Süleymanapaşa satranca doyacak
Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.Tekirdağ Satranç İl Temsilcisi Aylin Aydoğdu’nun da eşlik ettiği ziyarette...

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.

Tekirdağ Satranç İl Temsilcisi Aylin Aydoğdu’nun da eşlik ettiği ziyarette Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin Rodostoşah adı altında başarıyla gerçekleştirdiği organizasyonlar masaya yatırıldı.

 

SOLAKOĞLU BAŞKAN EŞKİNAT’A KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Yaklaşık bir saat süren ziyarette Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin satranç konusunda katkılarının çok değerli olduğunu dile getirirken satranç sporuna yaptığı katkılardan dolayı Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a teşekkür etti.

 

EŞKİNAT: “BİZİM ÇOCUKLARIMIZ SATRANÇ İLE DAHA FAZLA DÜŞÜNMEYİ, DAHA FAZLA SEÇENEĞİ DEĞERLENDİRMEYİ VE BELLİ BİR NOKTADAN DEĞİL GENİŞ AÇIDAN DÜNYAYA BAKMAYI ÖĞRENİYOR”

Özellikle Süleymanpaşalı çocukların gelişimi için satranç sporuna önem vermeye devam edeceklerini dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şehrimizde bir çok alanda başarılı insanlar yetişmesi için çabalıyoruz. Başarılı bir gelecek çocuklukta başlar. Satranç bizim özel ilgi alanlarımızdan biri. Çünkü bizim çocuklarımız satranç ile daha fazla düşünmeyi, daha fazla seçeneği değerlendirmeyi ve belli bir noktadan değil geniş açıdan dünyaya bakmayı öğreniyor. İşte o yetenekleri bizim çocuklarımıza kazandıracak önemli unsurlardan bir tanesinin de satranç olduğunu düşünüyoruz. Satrancın mantığını kavrayan çocuklarımızın bu dünyada daha rahat ayakta kalabileceğini ve bu ülkeye önemli hizmetler yapabileceğini düşünüyoruz,” açıklamasında bulundu.

 

TÜRKİYE’NİN SATRANÇ USTALARI İLE DÜNYANIN SATRANÇ USTALARI RODOSTOŞAH’TA BULUŞACAK

Bu yıl yapılacak satranç organizasyonlarının görüşüldüğü toplantıda Türkiye’nin en üst seviyedeki satranç ustaları ile dünyanın dört bir yanında en üst seviye satranç ustalarının Süleymanpaşa’da karşı karşıya gelmesi projesinin ön görüşmesi yapılırken detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade edildi.