TEKİRDAĞLI SANATSEVERLERİ MEST ETTİ

TEKİRDAĞLI SANATSEVERLERİ MEST ETTİ
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.Tekirdağ Süleymanpaşa...

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri, piyanonun ustalarını Tekirdağlı sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Etkinliğin üçüncü gecesinde dünyaca tanınan piyano sanatçımız Burçin Büke sahne aldı. Çok sayıda klasik müzikseverin ilgiyle izlediği konserde Burçin Büke Tekirdağlıları mest etti.

 

BÜKE AYAKTA ALKIŞLANDI

Yaklaşık bir saat boyunca performansını sergileyen Büke, Frédéric Chopin’e ait Scherzo No.2 Op.31, Fantasie Impromptu Op.66 ve Nocturne Op.Posth ve Isaac Albéniz’in Asturias eserlerinin yanı sıra kendi besteleri olan Foça Tangosu ve Sarı Çocuk isimli eserleri seslendirdi. Büke, konserin kapanışını ise Amerikalı caz ve klasik müzik bestecisi ve piyanist George Gershwin’in ünlü bestesi Rhapsody in Blue’nun solo piyano düzenlemesi ile yaptı. Büke’nin performansı dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

GÜLSİN ONAY TEBRİK ETTİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen konsere Tekirdağlı sanatseverler büyük ilgi gösterirken, konser sonunda dünyaca ünlü piyano sanatçımız Gülsin Onay, Burçin Büke’ye çiçek takdim ederek başarılı performansı için tebrik etti.