UYAN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

UYAN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayarak tüm İslam Âleminin kandilini kutladı.Mevlid Kandilinin; tüm İslam Âlemine ve tüm vatandaşlarımıza...

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayarak tüm İslam Âleminin kandilini kutladı.

Mevlid Kandilinin; tüm İslam Âlemine ve tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Uyan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlit Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlid Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyaya gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır. Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim. Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. ” dedi.