ALBAYRAK’A ÇEVRECİ ZİYARET

ALBAYRAK’A ÇEVRECİ ZİYARET
Marmaraereğlisi Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Atilla Olgaç ve yönetimi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret ederek yeni döneminin hayırlı olmasını dilediler.Ziyarette; Marmaraereğlisi Çevre...

Marmaraereğlisi Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Atilla Olgaç ve yönetimi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret ederek yeni döneminin hayırlı olmasını dilediler.

Ziyarette; Marmaraereğlisi Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri Başkan Albayrak’a özellikle Marmarereğlisi’nde daha önce kurulması planlanan termik santrallere karşı verdikleri başarılı mücadele ile halkın takdirini kazanan derneğin yeşil renkteki tişörtünü hediye ettiler.

“HER TÜRLÜ KİRLİ SANAYİYE KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyarette konuşan Marmaraereğlisi Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Atilla Olgaç, “Öncelikle çevre ve insan sağlığına değer veren, her zaman STK’larla, derneklerle işbirliği içerinde olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilmenizden dolayı derneğimiz adına tebriklerimizi iletiyoruz. Marmaraereğlisi’nde, Tekirdağ genelinde ve Trakya’mızda yapılmak istenen çevreye zararlı yatırımlara karşı gelmeye, halkın ve çevrenin sağlığını korumaya devam ediyoruz. Marmaraereğlisi ilçemiz tarih ve turizm cenneti. Marmaraeregli'mize yapılmak istenen ve şu anda yeniden gündeme gelen OSB’yi istemediğimizi belirttik. OSB yapılması demek, Termik Santral, Dekovil hattı, Düz Cam Fabrikası, NATO Limanı Sanayi tesisi yapılması demektir. Nitekim, yine bugün yerel bir gazeteye bir sanayici yapmış olduğu açıklamada OSB yapılması üzerinde ısrarla duruyor. Hatta bizim gibi çevrenin korunması için mücadele veren dernek mensuplarının dış mihrakların etkisinde olduğumuzu belirtiyor. Dernek olarak böyle talihsiz bir açıklamanın yapılmasını kınıyoruz. Marmaraereğlisi halkı ile birlikte bir bütündür ve çevre katliamına heba edilemez. Marmaraereğli'sinde yapılmak istenen her türlü kirli sanayi ve kirliliğe karşı durmaya devam edeceğiz. Marmaraereglısí tarım, turizm, tarih ve öğrenci şehridir.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, dernek üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.