Biran yere çakıldı

Biran yere çakıldı
Biran yere çakıldıTekirdağ'ın Şarköy İlçesi Uçmakdere tepesinden yamaç paraşütüyle atlayış yapan 33 yaşındaki Onur Yavuz, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra paraşütün türbülansa girmesi ile ağaçlık bölgeye çakıldı. ...

Biran yere çakıldı

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi Uçmakdere tepesinden yamaç paraşütüyle atlayış yapan 33 yaşındaki Onur Yavuz, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra paraşütün türbülansa girmesi ile ağaçlık bölgeye çakıldı.  Olay yerine gelen AFAD, Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden kurtarılan Onur Yavuz’un ayağında kırık olduğu öğrenildi.

İddiaya göre, İstanbul'dan yamaç paraşütü yapmak için Şarköy İlçesi'ndeki Uçmakdere Ayvasıl tepesine gelen 33 yaşındaki Onur Yavuz, tek başına serbest dolaşım atlayışı yaptıktan bir süre sonra türbülansa girdi. Paraşütünü kontrol edemeyen sporcu, bir süre savrulduktan sonra tepenin altındaki ağaçlık bir bölgede yere çakıldı. Aynı bölgede atlayış yapan diğer arkadaşları Yavuz’un düştüğünü görerek jandarma ve AFAD ekiplerine bildirdi.

AFAD, Jandarma ve Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye ekipleri halatlar yardımı ile Yavuz'un bulunduğu yere ulaştı. Yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmasının ardından, Onur Yavuz sedye ile tepeye çıkarılarak ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan kontrolde genç sporcunun çeşitli yerlerden hafif yaralandığı ve bir bacağında kırık olduğu belirlendi.

Kaynak: Tekirdağ Odak Haber (www.tekirdagodak.com)