GENEL

Memurlar Albayrak’tan müjdeli haber bekliyor

Memurlar Albayrak’tan müjdeli haber bekliyor

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan sözleşmeli ve kadrolu memurlar maaş öncesi Büyükşehir Belediye Başkanın Kadir Albayrak’tan toplu iş sözleşmesini imzalayarak müjdeli haberi bekliyor.

 

 

Tüm Yerel Sen ilçe belediyeleriyle sosyal denge görüşmelerini tamamlayarak toplu iş sözleşmesini imzaladı. Büyükşehir Belediyesi ile henüz temsilci sendikası ile masaya oturmadı.

Biran önce sözleşmenin imzalanmasını arzu ettiklerini belirten Tüm Yerel Sen Tekirdağ Şube Başkanı Halil Sevil, “Muratlı Belediyesi ile başlattığımız sosyal denge görüşmelerini tamamladık. En üst limitten yüzde 120 olarak bunu sağladık. Daha sonra Çerkezköy belediyemizde en üst limitten bu görüşmeleri bitirdik. Ergene Belediyemizle görüşmelerimiz devam etti, iyi sonuçlar aldık kazanımlarımız devam etti. Saray belediyemizde yüzde 120’yi memurlarımıza kazanım olarak sağladık. İlçelerimizin tamamını bitirdik müjdeli haberleri büyükşehir belediyemizden de bekliyoruz. En fazla memura sahip büyük şehir belediyemiz ve bağlı kuruluşlarından bu müejdeli haberi de bekliyoruz” dedi.

Albayrak’tan müjdeli haberi beklediklerini ifade eden Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Arap Mucur, “Geçen hafta Akdeniz Bölgesi Hatay’daydım. Bir önceki hafta genel Sekreter Fatih Ünsal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın misafiri oldum kendilerine teşekkür ederim. Toplu sözleşme ile ilgili bir öngörüşmemiz oldu. Gayet olumlu baktıklarını biliyorum. Başkanım güzel bir şey söyledi. ‘Çalışanlar adına Kadir başkanımdan müjdeli haber bekliyorum’ diye. Ben müjdeli haber beklemenin ötesinde Kadir başkanımdan haber beklemiyorum. Adım kadar Kadir başkanımla güzel bir sözleşme yapacağımıza eminim. Bugün ya da yarın kendisi ile görüşeceğiz. Emekçi arkadaşlarımıza Kadir başkanımın ön görüsüne sığınarak hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL