EKONOMİ GENEL GÜNDEM

MESTAN ÖZCAN’DAN YATIRIM MÜJDESİ

MESTAN ÖZCAN’DAN YATIRIM MÜJDESİ

Tekirdağ İçme ve Sulama Suyu Projesikapsamında Tekirdağ İl Merkezine yılda toplam 12,03 milyon m3 içme ve kullanma suyu sağlayacak ve 8.710 dekar tarım arazisini sulu tarıma kavuşturacak “İnecik 1-2 Barajları” yapım işinin ihalesi 25 Mart 2021 tarihinde yapılmıştı. Barajların yapımı için sözleşme ise DSİ Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında 13 Nisan’da imzalandı.

 

Yapılan açıklamaya göre barajların yapımına en kısa zamanda başlanacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, söz konusu gelişmenin Tekirdağ için oldukça önemli olduğunu, İnecik Barajları ile şehrin içme ve tarımsal sulama suyu ihtiyacının uzun vadeli olarak önemli oranda karşılanacağının altını çizdi.
Özcan, İnecik Barajlarının yapımı için yaptıkları yoğun girişimlerin ve çalışmaların sonuç vermesinden ve barajların yapımına en kısa sürede başlanılacak olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. İl Başkanı, barajların yapımı için yaptıkları girişimlere olumlu yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve emeği geçen herkese bütün Tekirdağ adına teşekkür ettiğini belirtti.

 

Çorlu ve Çerkezköy’e Gençlik Merkezi Yapılacak

 

Mestan Özcan ayrıca, Ankara’da yaptıkları bir dizi görüşme kapsamında ilgili bakanlıklardan birçok müjde de aldıklarını söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu ile şehrimizde Bakanlığımızın çalışma alanına giren pek çok konu üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Ayrıca Sayın Bakanımız bizlere Çorlu İlçemize ve Çerkezköy Kızılpınar Mahallemize bir gençlik merkezi yapılacağı müjdesini de verdi. Halihazırda Bakanlığımız tarafından görevlendirilen koordinatör çalışmalarına başladı. Şehrimize hayırlı olsun. Bununla birlikte, Şarköy mevkiinde de bir Gençlik Kampı yapılacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz halihazırda bu konuyla ilgili de fizibilite çalışmalarına başladı.”

Kınalı-Tekirdağ Arası Otoban Yapılıyor

 

 

Özcan, Kınalı-Tekirdağ arasına bir otoban yapılacağı müjdesini ise şu sözlerle açıkladı: “Ankara’da Ulaştırma Bakanlığımıza bağlı Strateji Geliştirme Dairesi ile de bir görüşmemiz oldu. İlimizde özellikle yaz aylarında trafik sorunu yaşıyorduk. Kınalı-Tekirdağ arası otoban çalışmalarında hamdolsun son asamaya gelindi. Çok yakında ihalesi yapılmış olacak ve nasipse 2023’e yetiştirmeye çalışacağız. Ayırca Sayın Daire Başkanımıza Çanakkale 18 Mart Otobanından Şarköy İlçemize yakın bir çıkış verilmesini ve bu çıkıştan Şarköy’e kadar duble yol yapılması talebini de ilettik. Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun.”

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL