Mimarisi ile göz kamaştırıyor açılışını Şentop yaptı

Mimarisi ile göz kamaştırıyor açılışını Şentop yaptı

8 Nisan 2022 15:57
Mimarisi ile göz kamaştırıyor açılışını Şentop yaptı
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ailesi adına yaptırılan Hocaoğlu Camisi’nin açılışına katıldı.

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Yüzüncüyıl Mahallesi’nde ailesi adına yaptırılan Hocaoğlu Camisi’nin açılışını yaptı. Açılışa Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AKP Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül ve mahalleli katıldı.

Açılış öncesi Şentop’un hafız olan oğlu Ömer Asım Şentop Kuranı Kerim okudu.
Açılış konuşmasında Tövbe Suresi’nin 18. Ayetini Arapça okuyan Şentop, “Cenab-ı Hak Tövbe Suresi 18. ayette camileri mescitleri imar edenler, Allah’a ve ahiret gününe iman edenler, namazı kılanlar, zekatı verenler, ama çok ilginç bir şey normal Kuran-ı Kerim’deki ki ayette akışına baktığımızda biraz sürpriz gibi gelen bir ifade daha var ve Allah’tan başkasından korkmayanlar imar eder diyor. Yani Allah’a hayatında iman edenler, namaz kılanlar, zekat verenler, Allah’tan başkasından korkmayanlar camileri imar edenler diyor. Dolayısıyla bu caminin imarına katılan bütün arkadaşlarımız mimarından ustasına, ayni, nakdi yardımda bulunan, gönülden destekleyen herkes bu vasıfların bünyesinde taşıyor insanlar olarak aslında bu ayette de ifade ediliyor. Allah’tan başkasından korkmayan bu eksik olursa muhtemelen camilerin yapımı gerçekleşmiyor. Buna da sahip olması gerekiyor bütün gün sürecek katılacak olanlar bakımdan. Ben küçük büyük emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada büyük ihtiyaçtı, bilhassa ileri yaşlı olan büyüklerimiz her gördüğümde beni ilk sordukları şey buydu. Ne zaman bitecek açılacak diye. Bugün resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Katılımınız içinde hepinize teşekkür ediyorum. Camilerin esas hikmeti cemaattir. Cenabı Hak camiyi taşıracak, buranın yetmeyeceği cemaatten, camilerimize nasip etsin. Hepinize çok teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Tekirdağ İsmail İpek tarafından açılış duası okundu. Şentop ve beraberindekiler Cuma namazını açılışı yapılan camide kıldı.  750 kişilik aynı anda namaz kılabildiği cami 9.5 Milyon TL’ye mal oldu.

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.