EKONOMİ GENEL GÜNDEM

MÜDÜRÜN KIZI, GENÇ YAŞTA FABRİKATÖR OLDU

MÜDÜRÜN KIZI, GENÇ YAŞTA FABRİKATÖR OLDU

FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER

 

 

Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre Müdürü Mehmet Ceyhan’ın kızı Esra Ceyhan genç yaşına rağmen inanılmaz bir başarıya imza atarak Türkiye’de belli sayıda bulunan kimsayal atık plastik geri dönüşüm fabrikasının sahibi oldu. Fabrikatör genç kız, az sayıda geri dönüşüm fabrikalarının sahip olduğu ruhsatlı fabrikayı ise kısa bir süre önce ortağı AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a sattı. 24 yaşındaki çevre mühendisi Ceyhan, fabrikadaki hisselerini devrederek hayatına başka bir sektörde iş kadını olarak devam etme kararı aldı.

 

 

BAŞARI MERDİVENLERİNİ HIZLA TIRMANDI

 

 

Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan’ın ve İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan’ın çevre mühendisi kızları Esra Ceyhan kısa sürede başarılı iş hayatı ile parmak ısırttı. Şanslı çevre mühendisi Ceyhan AK Parti Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş ile ortak Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesi’nde deri OSB’de kimyasal plastiklerin geri dönüşümünü sağlayan devasa bir fabrika kurdu. Türkiye’de belli sayıda bulunan fabrikada kimyasalların taşındığı plastik kutu ve variller yıkanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Fabrika işlem hacmi bakımında  Türkiye’nin en büyük tesislerinden biri.

 

 

HİSSELERİNİ MİLLETVEKİLİNİN DAMADINA DEVRETTİ

 

 

 

Ceyhan, kısa sürede fabrikaya iyi bir ivme kazandırarak fabrikadaki hisselerini  AK Parti Tekirdağ Eski Milletvekili Metin Akgün’ün damadı Gökhan Diktaş’a yüksek bir karla devretti. Tekirdağ Odak Haber’in sorularını yanıtlayan Diktaş ise fabrikayı ortak olarak kurduklarını ortağı Esra Ceyhan’ın hisselerini kendilerine sattığını kaydetti.

 

 

YÜKSELİŞİ İLE PARMAK ISIRTTI

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden mezun olan Esra Ceyhan’ın kısa sürede fabrika sahibi olup yüksek bir karla fabrikayı sattığı öğrenildi. Türkiye’de sayılı ruhsata sahip fabrikalardan birinin ortaklığını yapan Ceyhan’ın Babası Ergene Derin Dejarz AŞ Genel Müdürü, Tekirdağ Eski Çevre İl Müdürü Mehmet Ceyhan, annesi ise İlim Yayma Tekirdağ Kız Konuk Evi Müdürü Meral Ceyhan. Esra Ceyhan’ın yaşıtlarının aksine genç yaşına rağmen fabrikatör olup işlerini geliştirmesi gözleri bu yöne çevirdi.

 

 

İŞTE O FİRMA

 

 

Firmanın internet sitesinde ise şu bilgiler yer alıyor: BALKAN ATIK YÖNETİMİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. olarak sektördeki hizmetine Tekirdağ’da başlamıştır. Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde hizmet verecek olan tesisimiz IBC Konteynır Yıkama, Varil ve Plastik Bidon Yıkama konularında faaliyet gösterecektir. Tesisimizin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 43986390-150/7040 belge numaralı GFB (Geçici Faaliyet Belgesi) mevcut olup, İzin ve Lisans Belgesi için başvuruda bulunulacaktır. Tesisimizin Hizmet Amacı; Endüstri tesislerden kaynaklanan çeşitli kimyasallarla kontamine olarak tehlikeli atık özelliği kazanmış Plastik Bidon, Varil ve IBC Konteyner yıkama işlemi gerçekleştirerek endüstri tesislerinin atık yükünü hafifletmek, çevreye verilecek atık miktarını azaltmak, bu atıkların geri kazanımının yapılarak tehlikeli atık özelliği gösteren malzemelerin tekrar kullanımını sağlamaktır. Ambalaj atıklarının çevreye zarar vermesini önler. Ülke ekonomisine katkı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL