GENEL GÜNDEM SİYASET

MUHARREM İNCE TEKİRDAĞ’DA KONUŞTU

MUHARREM İNCE TEKİRDAĞ’DA KONUŞTU

FERHAT AKGÜN

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve siyasi yasak getirilmesi istenen davaya ilişkin, “Evet ben de ittim. Onun arkasındayım. Yaptığımın arkasındayım. Evet bugün olsa aynısını yaparım. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Lafımın arkasındayım. Ne istiyorsanız onu yapın göreyim” dedi.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin İl Başkanlığı binasının açılışına katılmak üzere Tekirdağ’a geldi. Kent girişinde partililer tarafından karşılanan İnce, konvoy eşliğinde Hükümet Caddesi’nden yürüyerek vatandaşları selamladı. İnce partisinin il başkanlığı önünde kurulan platformdan kendisini dinlemeye gelenlere hitap etti.

‘NE İSTİYORSANIZ ONU YAPIN GÖREYİM’

İnce, hakkındaki siyasi yasak talebine ilişkin, “Ergenekon Davası’nda Mustafa Balbay’ın eşini birisi itti. Arkadaşım tutuklu ben orda grup başkan vekiliyim arkadaşımın eşine fiziki müdahalede bulunulacak ben de sessiz kalacağım öyle mi? Yok öyle bir yağma. Evet ben de ittim. Onun arkadaşındayım. Yaptığımın arkasındayım. Evet bugün olsa aynısını yaparım. Bana siyaset yasağı istemiş savcı. Bu savcı bir işi bilmiyor. İki saraya yaranmak istiyor. Üç Silivri mahkemelerinde FETÖ’cü hakim ve savcılara direndiğim için benden intikam alma istiyor. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Lafımın arkasındayım. Ne istiyorsanız onu yapın göreyim” dedi.

‘HUKUK İSTİYORUZ HUKUK’

Mecliste verilen araştırma önergelerinin kabul edilmemesini eleştiren İnce, “Biz bu ülkede hukuk istiyoruz hukuk. Bağımsız yargı istiyoruz. Mecliste Ergene’nin kirlenmesini araştıralım hayır. Polisler intihar ediyor onu araştıralım hayır. Sedat Peker’in iddiaları var onu araştıralım hayır. 20 polis intihar etti bunlar fakir fukara çocukları. Emniyet Genel Müdürü PTT yönetim kurulundan çift maaş alıyor. Utanmazlığı görüyor musunuz. Erdoğan’ın çevresinde ne kadar yüksek bürokrat, eski milletvekili varsa hepsi 3-4 yerden maaş alıyor” dedi.
İnce, konuşmasının ardından bir esnafın çay davetini geri çevirmeyerek partililere ‘sizin yerinize de içiyorum’ diyerek kürsüde çay içti. İnce daha sonra ise partililerle birlikte kurdele keserek partisinin il binasını ve Süleymanpaşa ilçe binasını açtı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL