GENEL GÜNDEM

MUHASEBE MÜZESİ AÇILDI

MUHASEBE MÜZESİ AÇILDI

Tekirdağ Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından muhasebe alanında kullanılan malzemelerin sergilendiği “Muhasebe Müzesi” hayata geçirildi.

 

Tekirdağ SMMMO binasında açılan ve uzun yıllar muhasebe alanında kullanılan materyallerin yer alacağı ve sürekli yenilerinin ekleneceği “Muhasebe Müzesi”nde, muhasebecilik mesleğinin gelecek kuşaklara da daha iyi anlatılması sağlanacak.

 

“İNSAN YAŞAMAK İÇİN MUHASEBE YAPMAK ZORUNDA”

 

Tekirdağ SMMMO Başkanı Nedim Arslan, müze açılışında yaptığı konuşmada “İnsan yaşamak için muhasebe yapmak zorunda. Bunu illa bir deftere yazmak ya da kayıt altına almak zorunda değil. İnsan kendine göre bir hesap yapıp hayatını bu hesaba göre devam ettirmek ile bu işin muhasebesini yapmak demektir. Bizde, bu işi yıllardan beri yapan meslektaşlar olarak 1990 yılında, mesleğimiz gerçek bir anlamda unvana kavuştu. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği TÜRMOB kuruldu. Bu kapsamda bizde sosyal etkinlikler komitesi ile bir istişare yaptık ve mesleğimizi gelecek kuşaklara aktarmak için bir müze oluşturmaya karar verdik. Bu müzede bizim daha önceden kullandığımız eski materyaller bulunsun istedik ve bu kapsamda bir müze oluşturduk.” diye konuştu.

 

 

MESLEKTE KULLANILAN MATERYALLER YER ALACAK

 

Muhasebe alanında kullanılan materyallerin daha eskilerinin de bulunarak müzeye getirileceğini kaydeden Arslan, “Mesleğimizde kullanılan materyallerin daha eski tarihlerini de bulacağız. Bunun yanında şuan kullandığımız materyallerde zaman içinde değişeceği için müzemize sürekli materyal girişi olacaktır. Mesleğimizi gelecek kuşaklara aktarmak için kullanılan müzede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Tekirdağ SMMMO Başkanı Nedim Arslan’ın konuşmasının artından muhasebe müzesi açılışı gerçekleştirildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL