Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları parti kuruyor

Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları parti kuruyor

3 Ekim 2021 12:40
Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları parti kuruyor
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) istifa eden Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları Milli Yol Hareketi ismiyle yeni parti kurmaya hazırlanıyor. Ankara’da parti binasını tuttuklarını ifade eden hareketin öncüsü BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, 81 ili dolaştıktan sonra partileri kuruluşunu yapacaklarını kaydetti.

 

BBP’den istifa ederek Milli Yol Hareketi isimli bir platform kuran Muhsin Yazıcıoğlu’na yakın isimler Milli Yol Hareketi isimli bir platform kurarak Türkiye’yi dolaşıyor. 52’inci il olarak Tekirdağ’a gelen BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır öncülüğündeki grup illerde istişareler yapıyor.

BBP’DEN İSTİFA ETTİ

Yeni parti çalışmaları hakkında ANKA Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Remzi Çayır, “Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte siyaset yapmış, gençlik yıllarında ülkücü harekette bulunmuş, 13 yıl içeride kalmış, roman tiyatro hikaye kitapları olan son dönemde BBP’den ayrılarak farklı siyasi kulvardan gelen arkadaşlarla birlikte Türkiye’nin önüne bir iktidar projesi koymak üzerine yola çıkmış bir hareketiz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının öncülüğünde Türkiye’de kendisini sosyal demokrat, milliyetçi, milli görüşçü veya AK Partili veya İYİ Partili sayan geleceğinde daha iyi bir Türkiye, daha yaşanabilir Türkiye, şerefiyle yaşadığı bir Türkiye, insanların adalet duygusunun güçlendiği, sistemin insana hizmet ettiği, insanı mutlu yaşattığı bir Türkiye ideali ile bir araya gelmiş arkadaşlar olarak kendimizi tarif edebiliriz” dedi.

‘GENEL MERKEZİMİZİ TUTUK FARKLI KESİMLERDEN BİR YAPI OLUŞTURUYORUZ’

Parti genel merkezini Ankara İskitler’de tutuklarını kaydeden Çayır, “Şuanda Milli Yol Hareketi olarak ifade edebiliriz. Bir platform kurduk. Genel merkezimiz Ankara İskitler’de. Büyük bir müstakil 5 katlı bir yer tuttuk. Farklı kesimlerden, Alevi kardeşlerimizden, sosyal demokratlardan, ülkücüler başta olmak üzere bir yapı oluşturuyoruz. Bu yapının temel amacı siyaseti değişim ve dönüşüme uğratmak. Var olan bu sistemle Türkiye meselelerini çözememektedir. Rahmetli  genel başkanın ifadesiyle yıllar yılı söylemişti ‘Bu elbise bu millete dar geliyor’ diye . Ne yazık ki sistem insanı bir türlü mutlu etmiyor. Bütün umutları öteleyen erteleyen, cennet vaadini ahrete bırakan bir anlayış. Halbuki siyaset insanlara burada da cenneti yaşatmalı bunun için siyaset yapılmalı. İnsanın onurunu ve haysiyetini koruması ve gelecekten endişe duymaması için siyaset yapılmalı” diye konuştu.

‘81 İLİ BİTİRDİKTEN SONRA PARTİLEŞME KONUSUNDA HAREKET EDECEĞİZ’

81 il ziyaretini yaptıktan sonra Ankara’da yeni partiyi kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Çayır, “Bu anlamda ‘Milli Yol Hareketi’ olarak Tekirdağ 52’inci ilimiz. Sabah Edirne’de arkadaşlarla bir toplantı yapmıştık. Büyük bir teveccüh ve büyük bir hareketlilik var. Belki de bu ulusal anlamda kamuoyuna duyuru niteliğinde bir röportaj. Bugüne kadar kamuyouna duyuru yapmadık. İstişarelerimiz bittikten sonra Türkiye kamuoyuna Ankara’da basın aracılığı ile umutlarımızı, düşüncelerimizi, yapacaklarımızı paylaşacağız. Bu uğurda bütün Türkiye’yi dolaşıyoruz. 81 ili bitirdikten sonra partileşme konusunda arkadaşlarımızın düşünce ve eğilimlerini göz önüne alarak hareket edeceğiz” dedi.

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.