GENEL GÜNDEM MANŞET-TEPE

‘NİTELİKLİ ÖĞRENCİYLE NİTELİKLİ EĞİTİM’

‘NİTELİKLİ ÖĞRENCİYLE NİTELİKLİ EĞİTİM’

 

 

 

4 yıldır onlarca öğrenciyi lise ve üniversiteye hazırlayan Tekirdağ Birey Özel Öğretim Kursu Kurucusu Nejat Hasan Demirci, “Amacımız Tekirdağ’daki eğitim kalitesini bir nebze yukarı taşıyarak şehrimizde eğitimin çıtasını hergeçen gün daha da yükseltmek” dedi.

 

 

HER DERSE AYRI BİNA

 

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde hizmet veren Tekirdağ Birey Özel Öğretim Kursu Kurucusu Nejat Hasan Demirci, eğitim alanındaki çalışmalarını anlattı. Tekirdağ’da eğitimin çıtasını artırmak için mücadele ettiklerini ifade eden Demirci, “20 yıldır Tekirdağ’da özel öğretimde çeşitli kurumlarda kuruculuk ve Türk Dili Edebiyatı öğretmenliği yaptım. 2 kız çocuğu babasıyım. Bu zamana kadar bu vatana Atatürkçü vatanını milletini seven değerlerine bağlı binlerce öğrenci yetiştirdim. 4 yıl önce Hürriyet Mahallesi’nde Birey Özel Öğretim Kursu’nu açtık. Üniversite hazırlık çalışmaları yürütüyoruz. 6 ayrı binada her dersi ayrı binada veriyoruz” dedi.

 

 

‘ŞEHRİMİZİN ADINI EĞİTİMDE DUYURMAK İSTİYORUZ’

 

 

 

Kişisel çekişmeleri ve problemleri bir kenara bırakarak eğitime odaklandıklarını kaydeden Demirci, “Bu yıl velilerimizin baskısı ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize kişisel gelişim kursu açtık. Amacımız Tekirdağ’daki eğitim kalitesini bir nebze yukarı taşıyarak şehrimizde eğitimin çıtasını hergeçen gün daha da yükseltmek. Buradaki eğitim paydaşlarımızla ilişkilerimizi iyi tutarak eğitme odaklanıyoruz. Hiçbir kurum ve kuruluşla sorun yaşamadan gençlerimizin en iyi şekilde eğitimini kendimize amaç edindik. Tekirdağ’da eğitim alanında güzel hizmetler edip şehrimizin ismini eğitimde de duyurmak istiyoruz.” Diye konuştu.

 

‘NİTELİKLİ ÖĞRENCİLERLE NİTELİKLİ EĞİTİM VERİYORUZ’

 

 

Eğitimde niteliği önemsediklerini ifade eden Demirci, “Eski dershanecilik olayı ortadan kalktığı için daha nitelikli öğrencilerle daha nitelikli eğitim planlıyoruz. Çok fazla vaktimiz olmadığı için öğrencilerimize umut aşılamak istemiyoruz. Sınavı başarabilecek bir kapasitesi olan iradeli çalışmayı seven disiplinli öğrencileri kaydediyoruz, bu öğrencilerle yol almaya çalışıyoruz. Çünkü veli öğrencisini özel öğretim kurusuna kayıt ettirdiği zaman bir umut içine giriyor. ‘oğlum, kızım üniversite sınavını kazanacak’ diye umut ediyor. Oysa bu böyle değil. Pazar günü tatil olduğu için öğrenciye çok fazla zaman ayıramıyoruz. Biz bu işi iradeli disipline öğrencilerle yapmak istiyoruz. Bu tarz öğrenciler alıp her dersi ayrı bir binada veriyoruz.  6 tane ayrı ders veriyoruz” sözlerini kaydetti.

 

‘ORTAOKUL SINAVLARINI İPTAL EDİP VELİLERE ÜCRETLERİ İADE ETTİK’

 

Ortaokul sınavlarına da açıklık getiren Demirci, “Ortaokullarla ilgili olarak bilmeden sınav işine bulaştık. Bizim amacımız öğrencileri okul dışında kendilerinin sosyalleşeceği bir ortam hazırlamak ve hem de kendilerini sınava hazırlamaktı. Ama LGS sınavını yapmanın yasak olduğunu öğrendik. Bu da bizim eksikliğimiz olsun. Biz bunu iptal ettik. Bize dışarıdan sınav kaydı için gelen ortaokul öğrencilerinin kaydını iptal ederek aldığımız ücretleri iade ettik. Tamamen kişisel gelişim kursu olarak devam ediyoruz” diye sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL