GENEL

Öğrencilere görülmemiş destek

Öğrencilere görülmemiş destek

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarının ardından, okullara ziyarette bulunarak üniversite adayları ile bir araya geldi.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ile birlikte Ebru Nayim Fen Lisesi öğrencileri ile buluşan Başkan Yüksel, fikir alışverişinde bulunduğu, talep ve beklentilerini dinlediği öğrencilere sınavlarda başarılar diledi. Yüksel, gelecek yıl deneme ve seviye tespit sınavlarının Süleymanpaşa Belediyesine ait bin kişilik etüt merkezinde gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. Yüksel ayrıca ilçe genelinde 42 spor tesisini hayata geçirdiklerini, çok sayıda spor ve sanat dalında eğitim verdiklerini, Atatürk Mahallesi’nde yapılacak olan ve 15 bin öğrenciye hizmet verecek olan Gençlik Merkezinin ihalesinin yapıldığını, kısa süre içinde inşasına başlayacaklarını ifade etti.

 

Süleymanpaşa’da eğitim-öğretim faaliyeti yürüten okullarda gerçekleştirilen deneme sınavlarına katılan öğrencilere, sınava hazırlık sürecince her türlü desteği veren Süleymanpaşa Belediyesi, hem Liselere Geçiş Sistemi (LGS) hem de Yükseköğretime Geçiş Sistemi (YGS) sınavlarına hazırlanan yaklaşık 9 bin öğrencinin 8 ve 15 TL arasında değişen deneme sınavı ücretlerini üstlendi.

Süleymanpaşa Belediyesi, ayrıca lise son sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığı Paşa Kart ile Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde bulunan Paşa Kafe’de çay ve simit alabilecekleri aylık 50 TL ve haftalık 2 GB internet hediye ediyor. Yine, ihtiyaç sahibi öğrencilerin sınav ücretlerini de Süleymanpaşa Belediyesi karşılıyor. Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bilgi Evi’nde ise Süleymanpaşa Belediyesince düzenlenen seviye belirleme sınavlarına giren ve talep eden öğrenciler, etüt ve eğitim desteği alabiliyor.

YÜKSEL ÖĞRENCİLERE SINAVLARDA BAŞARI DİLEDİ

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde, şehrimizde lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz deneme sınavlarının ardından okullarımızı ziyaret ettik. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ebubekir Atilla ile birlikte, Ebru Nayim Fen Lisesi’nde bir araya geldiğimiz gençlerimizle sohbet ederek, 8 TL ile 15 TL arasında değişen sınav ücretlerini belediye olarak üstlendiğimiz ve yaklaşık 9 bin öğrencimizin katıldığı sınavları, önümüzdeki yıl 1.000 kişilik Etüd Merkezimizde gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladığımızın müjdesini ve gençlerimiz için durmadan, yorulmadan, yepyeni projeleri Süleymanpaşa’mıza kazandırmanın sözünü verdik. Genç kardeşlerimize sınavlarda ve eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz,” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL