GENEL

Öğrenciye Watsap’tan iğrenç taciz

Öğrenciye Watsap’tan iğrenç taciz

Tekirdağ’da 16 yaşındaki kız öğrencisi E.N.T.’ye cep telefonundan mesajlar gönderen lise öğretmeni Ç.A. hakkında çocuğa karşı nitelikli cinsel taciz suçlamasıyla 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede öğrencilerine, ‘yavrum, kızım, fıstık, öptüm’ gibi ifadeler kullandığı belirtilen Ç.A. suçlamaları reddetti. Mesaj kayıtlarında ise öğretmenin öğrencisine, “Hiç mi bir şey anlamadın? Bazen insan sever” gibi cümleler kurduğu görüldü.

Şarköy Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan Ç.A., kız öğrencisi E.N.T.’ye cep telefonundan mesajlar gönderdi. Mesajlardan rahatsız olan E.N.T., durumu ailesine anlattı. Aile de öğretmenden şikayetçi oldu.

TUTUKLANDI

Kaymakamlık tarafından açığa alınan öğretmen hakkında adli soruşturma da başlatıldı. Savcılıkta ifadesi alınan Ç.A., çıkarıldığı Şarköy Sulh Ceza Hakimliği’nce 9 Şubat’ta tutuklandı. Şarköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, öğretmen Ç.A. hakkındaki soruşturmayı tamamlayıp, hazırladığı iddianame Şarköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

6 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Öğretmen Ç.A.’nın ‘çocuğa karşı nitelikli cinsel taciz’ suçlamasıyla 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Suçun, ‘Eğitim ve öğretim ilişkisi’ ve ‘iletişim vasıtasıyla’ gerçekleştirildiği belirtilen iddianamede öğrenci E.NT., ifadesinde öğretmenin 1 yıldır derslerine girmediğini belirterek, okul arkadaşından telefon numarasını alıp, kendisine video ve mesajlar attığını anlattı.

“BABAM UYARDIĞI HALDE MESAJ ATMAYA DEVAM ETTİ”

E.N.T., “Ben ilk başta gördüğümde çok şaşırdım, yazdıkları bana çok saçma geldi ve rahatsız oldum. Bu şekilde konuşmayı bana kimse yapamaz, ben akrabalarımla dahi bu şekilde konuşma yapmıyorum. Babam eve geç gelince kendisine hemen söyledim ve babam hocayı uyarmasına rağmen hala mesaj atmaya devam etti. Daha önceden okulda bana karşı herhangi bir taciz olayı bulunmadı ancak bakışlarından rahatsız olmaktaydım. Bu olaylar nedeniyle korktuğum ve çekindiğim için okula gidemedim. Ben kendisinden davacı ve şikayetçiyim” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL