GENEL SİYASET

İYİ Partili Alkaya’dan, Özcan ve Yel’e Fark Ödemesi Tepkisi

İYİ Partili Alkaya’dan, Özcan ve Yel’e Fark Ödemesi Tepkisi

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, iktidar partisinin yöneticilerinin Tekirdağlı çiftçileri kandırdığını ifade ederek, “Erdoğan yağlı ayçiçek de fark ödemesini 50 kuruştan 70 kuruşa çıkarttı. Sayın Özcan ve Sayın Yel, çiftçiye fark ödemesinin 2 liraya çıkacağını söyledi. Sözlerinde çok güzel durmuşlar. Yine çiftçimizi kandırdılar. Adeta zor günler yaşayan çiftçimizle dalga geçtiler. Bu çiftçi bu günleri atlatır ama hesabını size sandıkta sorar” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, yağlı ayçiçeğinde fark ödemesinin 50 kuruştan 70 kuruşa çıkarılmasını çiftçiye hakaret olarak değerlendirdi.

‘ÇİFTÇİYİ KANDIRDINIZ’

İktidar partisinin temsilcilerinin Malkara’da çiftçiye 2 lira sözü verdiğini kaydeden Alkaya, “AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve Milletvekili Mustafa Yel, Malkara’da gezerken 50 kuruş olan ayçiçek desteğini en az 2 liraya çıkaracaklarını söylemişti. İktidar partisinin yöneticileri Malkara’da çiftçilerin isteğini tarım bakanına ve cumhurbaşkanına ileteceklerini söyleyen söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yağlı ayçiçek de fark ödemesini 50 kuruştan 70 kuruşa çıkarttı. Sayın Özcan ve Sayın Yel, sözünde çok güzel durmuş. Yine çiftçimizi kandırdılar. Adeta zor günler yaşayan çiftçimizle dalga geçtiler. Bu çiftçi bu günleri atlatır ama hesabını size sandıkta sorar” dedi.

‘DÜŞÜN ARTIK ÇİFTÇİNİN YAKASINDAN’

Alkaya, “Düşün artık çiftçimizin yakasından. Ülkeyi sıfırlarken tarımı da sıfırladınız. Çiftçi bitti, üreten artık üretmiyor.Çiftçinin kazanamadan  ürettiği sütten , sanayicinin ürettiği peynirin fiyatı etin fiyatını geçti desek olur. Gerekirse peynir ekmek yeriz demek bile artık hayal oldu. Çiftçimizin umutlarıyla bari oynamayın. Malkaralı çiftçilerimizin yüzüne nasıl bakacaksınız. Utanmadan sıkılmadan hala sosyal medya hesaplarınızda ekonomi naraları atıyorsunuz. Deniz bitti sayın Özcan. Çiftçimizin umutları İYİ’ler iktidarında karşılık bulacak” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL