GENEL GÜNDEM

ÖZTRAK: BÜTÜN BUNLARIN ARKASINDA RANT HIRSI VAR

ÖZTRAK: BÜTÜN BUNLARIN ARKASINDA RANT HIRSI VAR

FERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Peki bunun arkasında ne var. Ben açık söyleyeyim bütün bunların arkasında rant hırsı var, acımasızca sürdürülebilir olmayan şekilde doğayı sömürmek var” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. Süleymanpaşa’daki toplantıda Öztrak’a, CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ve CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da eşlik etti.

‘BU ACILARI BİR DAHA YAŞAMAMAK İÇİN TEDBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ’

Yangın ve sel felaketlerini değerlendiren Öztrak, şöyle konuştu: “Sabah baktım sel felaketinde can kaybımız 40’ı bulmuş. Daha yukarılara gitme ihtimali de var. Sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Allah bir daha bizlere böyle acıları yaşatmasın. Bunu derken de şunu biliyorum. Bu acıları bir daha yaşamamak için tedbirli olmak zorundayız. Son bir aydır ülkemizin güneyini yangınlar kavurdu. Daha sonra da ülkemizin kuzeyini seller vurdu. Peki bu tabi afetler bir tesadüf mü? Bu doğal afetlerin bir tesadüf olmadığı, beklenen doğal afetler olduğunu uluslararası bilim adamlarının yapmış olduğu çalışmalara Türkiye’deki bilim adamlarının yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda açık seçik görüyoruz”

‘BÜTÜN BUNLARIN ARKASINDA RANT HIRSI VAR’

Kastamonu ve Sinop’ta yaşanan sel felaketine ilişkin Öztrak, “Peki bunun arkasında ne var. Ben açık söyleyeyim bütün bunların arkasında rant hırsı var, acımasızca sürdürülebilir olmayan şekilde doğayı sömürmek var. Kastamonu’daki Sinop’taki sel felaketine baktığımız zaman bütün gazetelerde krokiler yayınlanmaya başladı. Dere yatağının içine konut yapılmasına apartmanlar yapılmasına izin verilmiş. Bunlar yapılmamış olsaydı bugün böyle büyük bir felaket yaşanmayacaktı yada büyük bir felaketi kontrol altında tutma can kaybını asgariye indirme imkanımız olacaktı” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL