GENEL GÜNDEM

ÖZTRAK: FELAKET ZEDELERLE PAZARLIK YAPILMASIN

ÖZTRAK: FELAKET ZEDELERLE PAZARLIK YAPILMASIN

ERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “felaket zedelerle pazarlık yapılmasın. 300 senden 200 benden lafları edilmesin. Felaketlerdeki canları geri getirmek mümkün değil ama uğranılan zararın tamamı eksiksiz karşılansın” dedi.

Faik Öztrak, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Süleymanpaşa ve Muratlı ilçeleri muhtarları ile bir araya geldi. Öztrak’a CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da eşlik etti.

Akdeniz’deki orman yangınları ve Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketini değerlendiren Öztrak, “Yaşanan sel felaketleri ve bu felaketler sonucunda yitirdiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet yakınların sabır diliyorum. Karadeniz’de yaşanan bu sel felaketinin bir tesadüf olmadığını, yaşanan iklim değişikliği sonrası ülkenin de çok riskli bir sürece girdiğini aynı kuşakta bulunan ülkelerle birlikte. Hızla iklim değişikliği neticesinde ortaya çıkacak doğa olayları karşısında gereken tedbirleri almamız gerektiği belirterek başlayayım. Yine altını çizerek söyleyeyim artık bu çok büyük bir afet. Burada felaket zedelerle pazarlık yapılmasın. 300 senden 200 benden lafları edilmesin. Felaketlerdeki canları geri getirmek mümkün değil ama uğranılan zararın tamamı eksiksiz karşılansın” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL