Öztrak, korkunç beklentiyi açıkladı

Öztrak, korkunç beklentiyi açıkladı

2 Nisan 2022 18:36
Öztrak, korkunç beklentiyi açıkladı
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

CHP Sözcüsü Faik Öztrak,  “Merkez Bankası’nın eli kolu bağladı. ‘Faizi düşüreceksin’ dedi, düşürdü. Ondan sonra gerçek faizler ne oldu aldı başını gitti. Enflasyonun ne oldu geldi 60’a dayandı. Yani yarın açıklanacak göreceğiz, yüzde kaç oldu. İstanbul geçim ücretleri geçinme endeksi yüzde 60’ı solladı, muhtemelen Türkiye’de de yarın enflasyon yüzde 60’ı geçecek” dedi.

 

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Süleymanpaşa Basın Derneği ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nde gazetecilerle bir araya geldi. Ziyarette Öztrak’a CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak eşlik etti.

Öztrak, “Esnaf çalışırken bitiyor, çok açık, ayakta duracak hali kalmadı esnafın.  Nedenle bütün bu sorunlar ülkede iktidarın neden olduğu sorunlardır arkadaşlar. Yani bugün ülkede enflasyon var, dışarıdan geliyor, nereden dışarıdan geliyor ya bakın yüzde 50 enflasyon var. Bizde bizim üyesi olduğumuz ekonomik işbirliği ve kalkınma teşkilatı üyesi ülkelerde 30 küsür ülke var, yüzde 7 enflasyon yıllık. Bizde yüzde 55, 56. Demek ki sorun bizde. Ben sorunun ne olduğunu söyleyeyim daha çok çıkma meyve sebzeleri yemek zorunda kalırız” dedi.

‘TÜRKİYE’DE DE YARIN ENFLASYON YÜZDE 60’I GEÇECEK’

Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bu yukarıda ki iki de bir de çıkıp enflasyon, sebep, faiz, sebep, enflasyon sonuçtur demeye devam ettikçe bu millet daha çok çıkma, meyve, sebze yemek zorunda kalır. En son ne yaptı? Merkez Bankası’nın eli kolu bağladı. Faizi düşüreceksin dedi, düşündürdü. Ondan sonra gerçek faizler ne oldu aldı başını gitti. Enflasyonun ne oldu geldi 60’a dayandı. Yani yarın açıklanacak göreceğiz, yüzde kaç oldu. İstanbul geçim ücretler geçinme endeksi yüzde 60’ı solladı, muhtemelen Türkiye’de de yarın enflasyon yüzde 60’ı geçecek. Peki enflasyon geçti, buyurun asgari ücreti arttırın diyoruz. Düzenleyin asgari  ücreti. Yoksulluk seviyesini açlık seviyesinin altına düştü. Yok o da kanun diyor ki bir yılda 1 ayarlanır”

‘TAYYİP ERDOĞAN MİLLETİ UNUTMUŞTUR’

Öztrak, “Şimdi orada o meyve sebzenin çıkma, meyve sebzenin 3 liraya vatandaşa satılmasının sorumlusu kim? Kim bu ülkede hükümet, yok mu bu ülkede iktidar. Bunun bir tane sorumlusu var. Saray ve sana hükümetin başındaki Recep Tayyip Erdoğan.  Başka sorunu yok. Yok dışarısıymış, içerisiymiş, marketmiş, vatandaşmış, Hayır. Bu ülkeyi yöneten hükümet ve onun başındaki Recep Tayyip Erdoğan, bugün insanlarımızın, milletimizin yaşadığı sıkıntıların tek sorumlusudur. Tayyip Erdoğan milleti unutmuştur, halini görmemektedir sesini duymamaktadır, ama milletimiz de onun notunu vermiştir. Şu sandık bir an evvel gelsin de şunun eline tasdiknamesini tutturayım diye gün saymaktadır” diye sözlerini tamamladı.

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.