GENEL GÜNDEM

ÖZTRAK TEKİRDAĞ’DAN KONUŞTU, HÜKÜMETE YÜKLENDİ

ÖZTRAK TEKİRDAĞ’DAN KONUŞTU, HÜKÜMETE YÜKLENDİ

FERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye ve Yunanistan’daki yöneticilerin orman yangınlarına yetersiz müdahaleyle ilgili tavırlarını kıyaslayarak, “Yunanistan’da yangına geç müdahale ettikleri için Miçotakis çıktı, Yunan halkından özür diledi. Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı, yangınla ilgili helikopterleri zamanında hazır edemediği için istifa etti. Bizde büyük bir pişkinlikle herkes yerli yerinde oturuyor” dedi.

 

 

Faik Öztrak, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Tekirdağ’ geldi. Öztrak’a, Marmara Ereğlisi’nde CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın eşlik etti.

“BİZDEKİLER BÜYÜK BİR PİŞKİNLİKLE YERLİ YERİNDE OTURUYOR”

ANKA Haber Ajansı’na konuşan Öztrak, Türkiye ve Yunanistan’daki yöneticilerin orman yangınlarına yetersiz müdahaleyle ilgili tavırlarını kıyasladı. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in yangınlara geç müdahale edildiği için Yunan halkından özür dilediğini anımsatan Öztrak, şöyle konuştu:

“Bugün sabah uyandım, Yunanistan’da olup bitene baktım. Yunanistan’da da yangın oldu. Önce yangına geç müdahale ettikleri için Miçotakis çıktı, Yunan halkından özür diledi. Ondan sonra Meclis’ten 500 milyon avroluk bir ek bütçe çıkardılar. O da yetmedi, Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı, yangınla ilgili helikopterleri zamanında hazır edemediği için istifa etti. Bir de bizde olup bitene bakın; bizde büyük bir pişkinlikle herkes yerli yerinde oturuyor” dedi.

“ERDOĞAN, ERDOĞAN ŞAHSIM HÜKÜMETİ MİLLETTEN ÖZÜR DİLEMELİDİR”

Öztrak, “Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu yangına zamanında müdahale edilmediği için Erdoğan, Erdoğan şahsım hükümeti milletten özür dilemelidir. Derhal doğru düzgün ek bütçe yapılmalıdır. Meclis’e doğru bilgi verilmelidir ve son olarak yangına geç müdahale etmenin sorumluları kimse hepsi istifa etmelidir” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL