GENEL

Öztrak’a dert yanan yaşlı kadın: giydiklerim ölen kişilerden

Öztrak’a dert yanan yaşlı kadın: giydiklerim ölen kişilerden

FERHAT AKGÜN

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın halini sorduğu yaşlı bir kadın, “O kadar çok seviyorum kuru üzümü alıp da yiyemiyorum biliyor musun? Vallahi billahi mübarek gün bütün sırtımda giydiklerim başkasından. Ayakkabı da, şalvar da, başörtüsü de başkasından. Ölen kişilerden veriyorlar da onları topluyorum. Ben kendime daha bir çift çorap almış insan değilim” dedi.

 

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, memleteki Tekirdağ’da oda ve borsaları ziyaret ederek iş dünyasının sorun ve sıkıntılarını dinledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamımda ziyaret eden Öztrak, Tekirdağ Ziraat Odası ve Tekirdağ Süt Birliği’nde çiftçinin sıkıntılarını dinledi.

‘O KADAR ÇOK SEVİYORUM KURU ÜZÜMÜ ALIP DA YİYEMİYORUM BİLİYOR MUSUN’

Öztrak’ın halini hatırını sorduğu yaşlı bir kadın, “Eşimden Bağkur’dan emekliyim. O kadar çok seviyorum kuru üzümü alıp da yiyemiyorum biliyor musun? Bir oğlum var, o çalışıyor. Bir de benim Bağkur’um var. onların yanında sığınıyorum. Bereket gelin kabul etti onların yanına sığınıyorum eşim öldükten sonra. Başka türlü geçinemeyeceğiz ki. Ben gidip de ev kirası nasıl vereyim. Nasıl vereyim siz söyleyin? Zaten 2 bin TL alıyorum, şimdi oldu o da. Bi 300 maaş alıyordum” dedi.

‘VALLAHİ BİLLAHİ MÜBAREK GÜN BÜTÜN SIRTIMDA GİYDİKLERİM BAŞKASINDAN’

Öztrak’ın ‘yetiyor mu 2 bin TL’ diye sorduğu kadın, “Yetmiyor ama ne yapacan. Vallahi billahi mübarek gün bütün sırtımda giydiklerim başkasından. Ayakkabı da, şalvar da, başörtüsü de başkasından. Ölen kişilerden veriyorlar da onları topluyorum. Ben kendime daha bir çift çorap almış insan değilim. Bu nereye gidiyor. Canımızdan bezdik. Bu kadar insana yapılmaz. Nasıl hesap verecekler onu hiç düşünmüyorlar. Burada mal topluyorlar ama altına girince hesabını verecekler. Topladığımız malın hesabı var orada. Burada hiç kimse kimseye bir şey yapamıyor. Oraya girdimi hepsinin hesabını vereceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL