GENEL

ÖZTRAK’TAN ETHEM SANCAK YORUMU

ÖZTRAK’TAN ETHEM SANCAK YORUMU

FERHAT AKGÜN

İş İnsanı Ethem Sancak’ın ‘AK Parti’yi iktidara ABD getirdi’ sözlerini değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösteriyor. Şimdi tutmuşlar herkesi başka ülkelerle işbirliği yapmakla, başka elçiliklerden icazet almakla suçlayan AK Parti’nin ne olduğu ortaya çıkınca da kurucularını da disiplin kuruluna verdiler. Yani o da istifa etti. Ama artık herşey Türkiye’nin gözü önünde gerçekleşiyor. Kimin değirmenine su taşıdığı gayet açık ortada” dedi.

 

 

‘BOZUK SAAT BİLE GÜNDE İKİ DEFA DOĞRUYU GÖSTERİYOR’

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, memleketi Tekirdağ’da iş dünyasını ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Tekirdağ Ticaret Borsası ziyareti sonrası İş İnsanı Ethem Sancak’ın ‘AK Parti’yi iktidara ABD getirdi’ sözlerini değerlendiren Öztrak, “Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösteriyor. Ethem Sancak çıktı dedi ki “AK Parti’yi iktidara ABD getirdi” dedi. Ondan sonra soruşturmalar başladı. Halbuki kurucusu ne olup bittiğini biliyor. Bütün Türkiye’de görüyordu ne olup bittiğini. Hatırlarsanız Tayyip Erdoğan, hiçbirşey değilken, parti genel başkanıyken Beyaz Saray’da kabul edildi. Sonra arkasından çıktı dedi ki “Ben Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanıyım” herşey  aslında milletin gözü önünde meydana geldi. Şimdi tutmuşlar herkesi başka ülkelerle işbirliği yapmakla, başka elçiliklerden icazet almakla suçlayan AK Parti’nin ne olduğu ortaya çıkınca da kurucularını da disiplin kuruluna verdiler. Yani o da istifa etti. Ama artık herşey Türkiye’nin gözü önünde gerçekleşiyor. Kimin değirmenine su taşıdığı gayet açık ortada” dedi.

‘ZAMLAR ARTIK GİDEREK BİR ZULÜM SOYGUN HALİNİ ALDI’

Doğalgaz başta olmak üzere gıda ve akaryakıta gelen zamları değerlendiren Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Zamlar artık giderek bir zulüm soygun halini aldı. Dün sabah uyanıyoruz doğalgaza zam geliyor. Bir gün önce şekere zam geliyor. Daha önce bakıyorsunuz akaryakıta zam geliyor. Sonra indirim geliyor, sonra tekrar zam geliyor. Bütün dünya akaryakıt üzerinden almış olduğu vergileri düşürürken biz akaryakıt üzerindeki vergileri artırmaya çalışıyoruz. Çok açık söyleyeyim: Bu ülke yönetilmiyor, savruluyor. Maalesef milletimiz çok büyük bir zulümle karşı karşıya. Ardı ardına zamlar geliyor, milletimiz perişan oluyor. Ondan sonra da çıkıyorlar millete manda yoğurdunu, Medine hurmasını, kestane balını karıştırın yiyin diyorlar. Millette bunları yiyecek hal bırakmadınız, farkında değiller”

Öztrak’a ziyaretlerinde CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, İl Başkanı Şener Zeynel Saygın ve partililer eşlik etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL