GENEL GÜNDEM SON DAKİKA

PANDEMİ KURALLARINI HİÇE SAYIP FİLM İZLER GİBİ İZLEDİLER

PANDEMİ KURALLARINI HİÇE SAYIP FİLM İZLER GİBİ İZLEDİLER

 

FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kişi yetiştirme yurdunda kalan kızı ile görüşemediği iddiası ile 5 katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. Polisin uyarılarına rağmen pandemi kurallarını hiçe sayan çok sayıda kişi film izler gibi intihar girişimini izledi.

 

 

Edinilen bilgiye göre 37 yaşındaki Abdurrahman Ç. İsimli bir kişi yetiştirme yurdundan kalan kızı ile görüşemediğini gerekçe göstererek Aydoğdu Mahallesi Muratlı Caddesi üzerinde 5 katlı bir apartmanın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. Polis ekipleri sokağı trafiğe kapatarak çatıya çıkan şahsı ikna etmek için uzun çaba harcadı. İtfaiye ekipleri de şahsın atlama ihtimaline karşı yere şişme yatak açtı.

 

Olay yerindeki meraklı vatandaşlar ise intihar girişimini film izler gibi izleyerek cep telefonları ile görüntüledi. Bazı vatandaşların ise küçük çocuklarına intiharı izlettiği görüldü. Pandemi şartlarına uymayan vatandaşlar sık sık polis anonsu ile uyarıldı.

 

Polislerin bir saatlik ikna çabaları sonunda çocuğu ile görüştürüleceğinin söylenmesi üzerine Abdurrahman Ç. intihardan vazgeçerek ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL