GENEL

Polis sahneye çıktı 35 bin kişiyi bilgilendirdi

Polis sahneye çıktı 35 bin kişiyi bilgilendirdi

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler öncesinde, il genelinde 35 bin kişiyi bağımlılıkla mücadele konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele şubesi ekiplerince uyuşturucu ile mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. TUBİM(Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) çalışmaları kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 11 ilçede düzenlenen etkinlikleri öncesinde, etkinliklere katılan vatandaşlara bağımlılık ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde yaklaşık 35 bin kişiyi bilgilendiren Narkotik polisleri ‘İki Ekmek’ kısa filmi ve ‘Uyuma’ projesinin tanıtımları gerçekleştirildi.

TUBİM NEDİR ?

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele şube ekipleri olarak kent genelinde uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin her alanda kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.
Türkiye uyuşturucu ve Uyuşturucu bağımlılığı izleme merkezi (TUBİM) Narkolog ve Narko Rehber eğitimi alan polislerin görev yaptığı büro amirlikleri uyuşturucuyla mücadele alanında hayata geçirilen proje ve faaliyetleri takip eden birimdir İlgili büro amirlikleri uyuşturucuyla mücadelenin çok yönlü ve bütüncül bir şekilde yürütülmesi ve alanda etkinliğin arttırılması amacıyla hayata geçirilen Narko Rehber, Narkolog, Narko Nokta, Narko TIR ve Narko yarışma gibi proje ve faaliyetlerin yanı sıra uyuşturucu maddelerin arzıyla Mücadele konusunda yerel projelere imza atarak, bağımlılıkla mücadele kapsamında bilgilendirme faaliyetlerinde bulunan birimdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL