GENEL GÜNDEM SON DAKİKA

İRFAN PULLUKÇU TAHLİYE EDİLDİ

İRFAN PULLUKÇU TAHLİYE EDİLDİ

FERHAT AKGÜN-TEKİRDAĞ ODAK HABER

Tekirdağ’da 3 ay önce sevgilisinin kız kardeşine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan işadamı Tekirdağ 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada yurt dışı yasağı konularak tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Tekirdağ’da, sevgilisi H.K.’nın kız kardeşi 15 yaşındaki C.N.K.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıldan 15 yıla, ‘Reşit olmayan kişiyle cinsel ilişki’ suçundan da 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 20 yıla kadar, Pullukçu ile birlikte tutuklanan C.N.K.’nın ablası H.K. hakkında da ‘fuhşa teşvik ve aracılık etmek’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Tekirdağ 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Sanık İş İnsanı İrfan Pulluklu ve abla H.K. cezaevinden SEGBİS üzerinden görüntülü katıldı. Mahkeme başkanı devlet korumasında bulunan mağdur C.N.K.’nın Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifadesini okudu ve İrfan Pullukçu ve ablası H.K.’dan şikayetçi olduğunu belirtti.

Tahliyesini talep eden Pullukçu savunmasında, “H.K. ile arkadaş ortamında tanıştık. Sonra arkadaş ve sevgili olduk. C.N.K. ile bir defa 2020 yılında ablasının yanında karşılaştık. 15 dakika soğuk birşeyler içtik. Başkaca bir yerde görmedim. H.K. benim arkadaşım ve sevgilimdir. Kardeşi ile hiçbir zaman bir ilişkim olmadı. 67 yaşındayım, hastalıklarım var. 3 aydır boş yere yatıyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Kardeşi C.N.K. ile Pullukçu’nun bir ilişkisi olmadığını ifade eden abla H.K. “Kız kardeşim beni kıskanıyor. Beni kıskandığı için bana iftira attı. İrfan Bey ile önce arkadaş olduk sonra sevgili olduk. Zaman zaman bana işlerimde yardımcı olmak için maddi anlamda destek olurdu. Kız kardeşimle benim yanımda sadece bir defa görüştü. Kardeşimle İrfan Bey bir daha yüzyüze gelmedi” dedi.

Mahkeme başkanı şahitlerin dinlenmesi ve delillerin incelenmesinin ardından İrfan Pullukçu ve H.K’yı yurtdışı çıkış yasağı koyarak tahliye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL