Sahibi ölen otomobil, 10 yıldır aynı yerde duruyor

Sahibi ölen otomobil, 10 yıldır aynı yerde duruyor

2 Mart 2022 12:14
Sahibi ölen otomobil, 10 yıldır aynı yerde duruyor
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da sahibi 10 yıl önce ölen otomobil, ölen kişinin ailesinin reddi miras yapması sonucu 10 yıldır park ettiği yerde duruyor. Polis ve belediye ise kanunlara göre park yasağı olmadığı için otomobili çekemiyor.

 

 

KANUNEN PARK YASAĞI OLMADIĞI İÇİN ÇEKİLEMİYOR

Edinilen bilgiye göre  Tekirdağ Sakatlar Derneği Eski Başkanı Hüseyin Balcı, 10 yıl önce vefat etti. Balcı’nın eşi ve çocukları reddi miras talebinde bulunduğu için, Balcı’ya ait otomobil ölmeden önce park ettiği yerde 10 yıldır duruyor. Merkez Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde park halinde duran otomobil, mahallelinin dilekçe ile başvurmasına rağmen, kanunen park yasağı olmadığı için çekilemiyor.

AİLE REDDİ MİRAS YAPTIĞI İÇİN 10 YILDIR OTOMOBİL ÇEKİLMİYOR

Otomobilin kaldırılmasını isteyen mahalle sakini Hasan Erge, “Bu arabanın sahibi 10 yıl önce ölmüş. Biz de o yıllardan bu arabanın burada bırakıldığını görüyoruz ve bunu hemen hemen hergün yaşıyoruz. Defalarca ilgili makamlara diye bu araba haber de yapıldı. İlgili makam kimdir, büyükşehir belediye başkanlığı mı, küçükşehir belediye başkanlığı mı? Sahipsiz bırakılan bu araçların milli servet olduğunu, milli servet kaybına neden olduğunu düşünebiliriz. Bu araç Cumartesi günü kurulan Pazar nedeniyle kargaşa sağlıyor. Belediyemizden bu arabanın biran evvel kaldırılması ve yasal işlem yapılarak milli servet kaybının önlemesi çok yerinde olur. Bu arabanın Sakatlar Derneği Eski Başkanı Hüseyin Balcı’nın aracı olduğunu öğrendik. Plakasına bakıldığında sakatlara ait olduğu görülüyor. Birde şunu öğrenmiştim sakatlara ait araçlar kolay kolay çekilmiyormuş” dedi.

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.