EKONOMİ GENEL GÜNDEM

SALI PAZARININ TAŞINACAĞI YER BELLİ OLDU

SALI PAZARININ TAŞINACAĞI YER BELLİ OLDU

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Ortacami Mahallesi’nde açılan Salı pazarı yakın bir zamanda yeni yerine taşınacak. Devlet Hastanesi’nin üst bölümünde bulunan otopark olarak kullanılan alana taşınacak Pazar üzeri kapatılarak modern hale getirilecek.

 

 

Süleymanpaşa Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Pazarcılar Odası ara sokaklarda yapılan Salı Pazarı’nı rahat bir alana taşımak için çalışma başlattı. 165 Pazar tezgahının açıldığı sokak arasındaki Pazar Eski Akçeşme Spor Kulübü binası ve SGK eski binasının olduğu bölgeye taşınacak. Süleymanpaşa Belediyesi bu alanla ilgili çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Bu alan Pazar olması ile ilgili Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel seçim vaadleri arasında yer alıyordu.

 

 

Yeni Pazar yerinde 195 esnaf tezgah açacak. Pazarcıların yağmur ve sıcaktan korunmaları için de Pazar alanın üzeri kapatılacak. Yine Pazar alanın yanında bulunan Tekirdağ Devlet Hastanesi de 2020 yılı içerisinde çevre yolundaki şehir hastanesi binasına taşınacak. Hastane alanın da millet bahçesi park alanı olarak yapılması planlanıyor.

 

Ferhat Akgün-Tekirdağ Odak Haber

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL