Şarköy Belediye Başkan yardımcısı oldu

Şarköy Belediye Başkan yardımcısı oldu

17 Mart 2022 16:02
Şarköy Belediye Başkan yardımcısı oldu
0

BEĞENDİM


Trakya Belediyeler Birliği’nde önemli işlere imza atan Ogün Kürümoğlu, Şarköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kürümoğlu, Trakya Belediyeler Birliği’ndeki görevine de vekalaten devam edecek.

Cemal Ogün Kürümoğlu Kimdir;

Memur bir anne babanın 2 çocuğundan büyüğü olarak 16.09.1986 yılında Tekirdağ’da doğdu.
İlkokulu Tekirdağ Namık Kemal ilkokulunda , ortaokul ve lise eğitimini ise Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Spor, Medya, Yönetim Organizasyon, Markalaşma stratejileri, halkla ilişkiler ve stratejik iletişim alanlarında ABD ve Türkiye’de eğitimler alan C. Ogün Kürümoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında ilk yüksek lisansını, daha sonra Çalışma İktisadı alanında ise 2. Yüksek lisansını bitirerek çift mastır yapmıştır.

Doktora eğitimine ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Kamuda çalışmadan önce sarı basın kartlı gazetecilik yapan C. Ogün Kürümoğlu medya koordinatörlüğü, Haber Trak Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Tekirdağ Fenerbahçe Spor Okulları Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Davranışsal İktisat, yerel yönetimler, yönetim ve organizasyon, siyasal iletişim, yeni nesil halkla İlişkiler, fikir mimarlığı, markalaşma ve stratejik iletişim alanında çalışmalar yürüten C. Ogün Kürümoğlu birçok özel şirkete, yerel yönetimlere ve siyasilere danışmanlık yapmıştır.

2018- 2019 yılları arasında yaklaşık iki yıl Çorlu Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Basın Yayın birimi Müdürlüğü görevlerini icra eden Kürümoğlu, görev aldığı dönemin kentte ki en genç bürokratı olmuştur.

Kürümoğlu, 2019-2022 yılları arasında Trakya Belediyeler Belediyeler Birliği Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve bu süre zarfında başkan ve yönetim kuruluyla birlikte yerel yönetimlerin hizmet kalitesini ve gelişimini arttırmaya yönelik çalışmaları kapsamında; yaklaşık 200 eğitim ve gelişim programı organize etmiştir.

Bunun yanı sıra Trakya’da ki yerel yönetimlere yönelik Dış ilişkiler çalışmaları kapsamında ise ; önemli yurtdışı organizasyonlarına dahil olmuş, yerel yönetimlerin yurtdışındaki belediyelerle çeşitli işbirliklerinde bulunmasında öncülük edip koordinasyon görevi üstlenmiştir.

Kürümoğlu, ayrıca AB Fonları ve Ulusal fonların yerel yönetimlerce elde edilmesi adına birlik bünyesinde danışmanlık ve rehberlik çalışmalarına devam eden, AB Fonları ve Ulusal Fonlar Proje destek merkezinin kurulmasınada öncülük etmiştir.

Bilimsel çalışmaların yerel yönetimlere entegrasyonuna yönelik olarakta önemli çalışmalar yürüten Kürümoğlu’nun kurucu koordinatörlüğünde Trakya’da bir ilke imza atılarak, Yerel Yönetimler Bilim Kurulu oluşturulmuş, bölge üniversitelerinde görev yapan birbirinden önemli akademisyenler bu bilim kurulunda yer almıştır. Kürümoğlu’da bilim kurulunun kurulmasına ve çalışmalar yürütmesine koordinatörlük etmiş ve kurucu koordinatörlük görevini üstlenmiştir.

C. Ogün Kürümoğlu, Trakya Belediyeler Birliği Müdürü olarak görev yaptığı süreçte Türkiye’deki yerel yönetim birliklerini yöneten tüm bürokratlar arasındaki en genç bürokrat olma özelliğini taşımaktadır.

Ayrıca 2021 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencilerine konuk olarak Girişimcilik dersleri vermiştir.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.