GENEL GÜNDEM SON DAKİKA YAŞAM

SEZEN AKSU TEKİRDAĞ’DA 5 BİN FİDAN DİKTİ

SEZEN AKSU TEKİRDAĞ’DA 5 BİN FİDAN DİKTİ

 

Şarkıcı Sezen Aksu, 2012 yılında hayatını kaybeden senarist, oyuncu ve yazar Meral Okay anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Tekirdağ’da 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu.

 

 

 

Aksu, bundan yedi yıl önce aramızdan ayrılan yakın arkadaşı senarist, oyuncu ve yazar Meral Okay anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Kızılcaterzi Mahallesi’nde sahasında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu. Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı işbirliği ile tesis edilen sahaya Kızılçam türü fidan dikimleri yapıldı.

 

 

 

DİKİLEN FİDAN MİKTARI 24 BİNE ULAŞTI

 

 

 

Sezen Aksu 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü TEMA Vakfı’nın Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı’na aktararak 5 bin adet fidan diktirmişti. Öte yandan, 2008 yılında değerli müzik adamları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı’nın adlarına 4 bin adet fidanı TEMA Vakfı’nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’nda, 2015 yılında ise söz yazarı Aysel Gürel anısına Balıkesir Kepsut’ta 5 bin, 2018 yılında ise Denizli Çal ve Sundurlu sahasında Adile Naşit anısına da 5 bin adet fidanı toprakla buluşturmuştu. Meral Okay anısına tesis edilen saha ile birlikte Sezen Aksu katkıları ile dikilen fidan miktarı 24 bine ulaştı.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL