GENEL

“Sizler bize şehidimizin en kutsal emanetisiniz”

“Sizler bize şehidimizin en kutsal emanetisiniz”

Vali Aziz Yıldırım, Şırnak ili, Cudi Dağı, Kenyamevik Tepe Bölgesi’ndeki operasyonda mevzi değiştirildiği sırada kayadan düşmesi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Fatih Berkay Akgün’ün ailesini ziyaret ederek “Şehitlik Belgesi”ni taktim etti.

Ziyarette konuşan Vali Yıldırım; “Bizleri, devletimizin her bir çalışanını, devletimizin her bir vatandaşını ailenizin bir parçası olarak kabul edin. Sizler de bize Şehidimizin en kutsal emanetisiniz. Devletimiz her zaman Şehit Ailelerimiz’in yanında olmuş, olmaya da devam edecektir. Bizleri her an yanınızda göreceksiniz. Sizlere tekrar saygı ve minnetlerimi sunarken, Şehit evladımıza bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Şehit Ailesi’ne verilmek üzere Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Eşi Nurhayat Çetin Hanımefendi tarafından gönderilen mektup, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç tarafından ailemize teslim edildi.

“Şehitlik Belgesi” takdim ziyaretinde Vali Yıldırım’a, Saray Kaymakamı Adem Ünal, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık eşlik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL