GENEL GÜNDEM SAĞLIK

ŞOK RAKAMI AÇIKLADI ÖLENLERİN YÜZDE 99.5’İ AŞISIZ İNSANLAR

ŞOK RAKAMI AÇIKLADI ÖLENLERİN YÜZDE 99.5’İ AŞISIZ İNSANLAR

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Göğüs ve Uyku Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nejat Altıntaş, “Ölenlerin yüzde 99.5’i aşısız insanlar. Yani bu insanlar aşı olmuş olsalardı ölümden kurtulmuş olacaklardı. İnsanları evden işyerlerine, çocukları evden okullara götürmenin tek yöntemi aşıdır, dolayısıyla herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

TNKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Göğüs ve Uyku Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nejat Altıntaş, aşı ile ilgili yanlış bilinenleri ANKA Haber Ajansı’na anlattı.

‘ÖLENLERİN YÜZDE 99.5’İ AŞISIZ İNSANLAR’

Başhekin Altıntaş, “Aşı karşıtlığını anlamanın imkanı yoktur. ABD’de yapılan araştırmada aşı olmayan 275 kişinin aşı olmadıkları için öldüğü 1 milyon 250 bin kişinin daha fazla hastaneye yattığı özellikle Yale Üniversitesi’nin yapmış olduğu yeni bir çalışmada gösterildi. Yine tıbbın önemli bir dergisinin yapmış olduğu çalışmada şunu gösterdiler: Ölenlerin yüzde 99.5’i aşısız insanlar. Yani bu insanlar aşı olmuş olsalardı ölümden kurtulmuş olacaklardı” dedi.

‘ÇATAL BIÇAK YAPIŞMASI YAĞLA ALAKALI’

Aşı olan insanlara çatal bıçak yapışması ile ilgili olarak Altıntaş, “Soru şu: bir takım insanların ilk başlarda kafasında takılanlar, yok size çip takıyorlar, yok kısır olacak dediler. Bunlara cevap verecek olursak birincisi mıknatısla ilgili kısma cevap verecek olursak insanın derisi yağlıdır, özellikle kilolu kişilerde obez kişilerde çatalı bıçağı vücudunuza koyduğunuzda yapışır, o herkeste yapışır” dedi.

‘SPERM VE YUMURTA SAYISINDA AZALMA OLMUYOR’

Aşının kısırlığa yol açmadığını ifade eden Altıntaş, şunları kaydetti: “Bunun haricinde kafalarda takılan kısırlıkla ilgili açıklamalar var. Yine bakın kısırlıkla ilgili yapılan çalışmalar da şunu gösterdi. Erkeklerdeki sperm sayısına baktılar. Hem aşıdan önceki hem de aşıdan sonraki sperm sayısına baktıkları zaman erkeklerde sperm sayısında bir azalma, kadınlarda yumurta sayısında ve yumurta kalitesinde herhangi bir değişiklik gösterildi. Bunlar kesinlikle doğru haberler değildi”

‘COVİD KANDA 9 KAT DAHA FAZLA PIHTILAŞMA YAPIYOR’

Altıntaş, “Son zamanlarda çıkan özellikle insanların kafasını karıştıran iki tane daha büyük sıkıntı var. Bir tanesi acaba bu aşılar pıhtı yapıyorlar mı, ikincisi ise kalp kasını tutuyor mu? Kandaki pıhtılaşmaya bakacak olursak özellikle Prizer biontech aşısı ve Çin aşısı Sinovac’ın kesinlikle yapmadığı yapılan bütün araştırmalarda gösterdi. Sadece Astrazeneca’nın Vektör aşısına baktığımızda normal aşı olmayanlara oranla 1.15 kat küçük bir oran daha fazla pıhtılaşmanın olduğu gözlendi. Kovid’in kendisine bakıldığında kovid normal bir insanın kanındaki pıhtılaşma oranından 9 kat daha fazla artırıyor. Astrazeneca’nın aşısı 1.15 kat artırıyor. Biontech aşısında herhangi bir artış görmüyoruz. İnsanlarda rastlantısal bir birliktelik var. İstatiksel olarak aşıya bağlıymış gibi gösteriyorlar. Şuanda biz Türkiye halkının yüzde 60’ını aşılamış durumdayız. Bu kadar çok insana aşı yaptığınız zaman birbirinin üzerine binen istatikler ortaya çıkıyor. Aşı oldum morluklar çıktı diye bir takım istatiklere vuruyor.

Kalp kasının iltihaplanmasına baktığımızda kalp kasının iltihaplanması Çin aşısında kesinlikle yoktur. Biontech’e baktığımızda bugün itibarıyla ABD’de 270 milyon insana aşı yapıldı. 270 milyonun 600 kişisinde kalp kasında iltihaplanma meydana geldi. Bu 600 kişiye baktığımızda hafif ağrı kesicilerle bu kalp kasının iltihaplanmasını geçirdiler. Sadece 5-6 kişide ciddi yan etkiler açığa çıktı. Bunun da aşıya bağlı olup olmadığını Amerikan CDS kuruluşu kontrol ediyor” dedi.

‘MENFAAT GRUPLARI BAZI MESLEKTAŞLARI HALKI KORKUTUYOR’

Altıntaş sözlerini şöyle tamamladı: “Kalp kasını tutması, kanda pıhtılaşma yapması, sperm sayısını azaltaraktan kısırlık yapması, bunlar halkın içerisinde bazı menfaat gruplarının halka yaymış olduğu ve bu işlerden prim yapan halkı korkutaraktan televizyonlara bizim de meslektaşlarımızın suçu olaraktan meydana gelmekte. Türkiye’de aşı faaliyetlerinde çok iyi gidiyor. İnsanları evden işyerlerine, çocukları evden okullara götürmenin tek yöntemi aşıdır, dolayısıyla herkesi aşı olmaya davet ediyorum”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL