Ali Koç: “Beni Cumhurbaşkanıyla Karşı Karşıya Getirmek İstiyorlar”

Ali Koç: “Beni Cumhurbaşkanıyla Karşı Karşıya Getirmek İstiyorlar”
Halk TV’deki programa katılan Ali Koç, programda söyledikleriyle gündemi değiştirdi. işte o sözler...

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç söylediği sözler ile Türkiye’deki gündemi değiştirdi. Türkiye’de siyasi gücü olan kişilerin çok fazla futbolun içerisine dahil olduğunu söyleyen Başkan Koç, spora siyasetin karışmaması gerektiğini söyledi.

“Cumhurbaşkanı ve İktidarla Sorunumuz Yok”

Kendisinin sürekli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşıymış gibi bir algının yaratıldığını söyleyen Başkan Koç, “Bizi mütemadiyen özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızla karşı karşı getirmeye çalışan zihniyetle sorunumuz var. Bir kulüp hakkında, olmayan şeyleri ve olumsuzlukları devamlı gündeme getirirseniz ister istemez sizi dinleyenler de bundan etkilenirler. Bizi cumhurbaşkanımızla kafa kafaya getirmek isteyen, onunla sanki kavga ediyormuş görünümü vermek isteyen bir yapı var. Mesela Riyad'da Bunu gördük. Riyad'da her şeyi, ihaleyi bana yazdılar. Bas bas bağırdık.” dedi.

ali-koc.jpg

Ali Koç’un İma Ettiği Bakan Kim?

Ali Koç sözlerinin devamında ise Bakanlık seviyesindeki bir ismin kulüplere farklı açıklamalar yaptığını söyledi. “Bakan seviyesinde "Ali Koç'un kayığına binmeyin" deniyor kulüplere, bu ne saçmalık! Biz 10 kulüp falanız imza veren; bizden önce Trabzonspor, Galatasaray var, başka kulüpler var. Sonra onlar baskılardan bazıları pozisyon değiştirdiler ama da o işte bize yazdı. Niye bize yazdı, çünkü tutuyor "Ali Koç, Sayın Erdoğan'a karşı" söylemi tutuyor. Böyle bir şey yok. Biz derdimizi dilimiz döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz.” diyerek bu durumu açıklayan Ali Koç’un kimi ima ettiği merak edilmeye başlandı.