GENEL

Süleymanpaşa Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kuruluyor

Süleymanpaşa Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kuruluyor

Tekirdağ’da bir tane bulunan Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin artan ihtiyacı cevap veremediğinden dolayı yeni bir çalışma başlatıldı. Hamdi Şılga başkanlığında çalışmalarına başlayan ekip Süleymanpaşa Esnaf Kredi Kefalet Koopertifi için ilk adımı attı.

Tekirdağ’da her geçen gün artan nüfus, ekonomik kriz ve çeşitli ihtiyaçlarla birlikte esnafın kredi başvuruları da üst seviyelere ulaştı.

Tekirdağ Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi artan ihtiyaca cevap veremezken, kredi başvurularının da sürekli arttığı gözlemlendi.

Birçok oda başkanı ile birlikte harekete geçen Hamdi Şılga, “Kimseye rakip değiliz. Öyle bir düşüncemiz yok. Birçok ilde birden fazla kredi kefalet kooperatifi varken Tekirdağ’da nüfusa ve esnaf sayısına göre birden fazla olması gerektiğini düşündük. Yasalarda buna müsait. Arkadaşlarımla birlikte yeni bir oluşum için çalışmalar başlattık. Aylarca kredi sırası bekleyen esnaf arkadaşlarımızın derdine derman olmak için çalışacağız” dedi.

Düzenlediği basın toplantısı ise Süleymanpaşa Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kuruluşunun startını veren Hamdi Şılga’ya birçok oda başkanı da destek verdiğini açıkça beyan etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL