Tabelanın Açılışı DİSK Tarafından Yapıldı

Tabelanın Açılışı DİSK Tarafından Yapıldı

15 Eylül 2022 11:52
Tabelanın Açılışı DİSK Tarafından Yapıldı
0

BEĞENDİM


 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatı doğrultusunda Büyükşehir Belediye binası önüne koyulan ‘Büyükşehir Belediyesini Protesto Etme Alanı’ tabelasının açılışı, DİSK Genel-İş sendikası Tekirdağ şubesi tarafından açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binası açıldığı günden bu yana eylem meydanına dönmüştü. Açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilen Belediye hizmet binası önünde çok sayıda eylem oldu. Bu eylemlere karşılık Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak talimat vererek belediye binası önüne ‘Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini Protesto Alanı’ yazan bir tabela koydurdu. Tabelanın konmasının ardından ilk protesto gerçekleştiren DİSK Genel-İş Sendikası Tekirdağ Şube başkanlığı oldu. DİSK Genel-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanlığı tabelanın önüne gelerek burada kırmızı kurdele keserek tabelanın açılışını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan DİSK Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak; ‘Bugün bir eylem planımız vardı. Ama bize son dakika gelen bilgilerle birlikte masanın tekrar kurulacağı söylendi. Genel merkezimize randevu verildi. Bu yüzden biz sembolik bu eylemi paylaştığımız için geldik burada bu eylemimizi sembolik yapacağız. Diyoruz ki biz eylemin peşinde değiliz, biz masanın kurulmasının peşindeyiz. Arkadaşlarımızın istedikleri rakamları alabilmeleri peşindeyiz. O yüzden sadece açılışımızı yapacağız, kurdelemizi keseceğiz bu eylem alanı bundan sonra barış için eylem olsun, başka şeyler için eylem olsun ama yalnız biz DİSK Genel-İş sendikası olarak hiçbir zaman bize gösterilen eylem alanlarında eylem yapmadık. Biz eylemi nerede yapacağımızı çok iyi biliyoruz caddeler bizim,sokaklar bizim, meydanlar bizim. Buda böyle biline’’ ifadelerini kullandı.

DİSK Genel-İş sendikası Tekirdağ Şube başkanlığı üyeleri, kırmızı kurdele ile açılışı gerçekleştirdikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.