GENEL GÜNDEM

EVİNİ BASIP ŞEHİT ETTİLER

EVİNİ BASIP ŞEHİT ETTİLER

 

 

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Eğitim Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Doğan, Neşe Alten ve babasının katledişinin 26’nı yılında bir mesaj yayınlayarak şehit öğretmeni andı.

 

 

PKK 200 EĞİTİMCİMİZİ ŞEHİT ETTİ

 

 

1972 yılında Şarköy’de doğan Neşe Alten’in 30 Ağustos 1993 tarihinde Diyarbakır Bismil İlçesi  Çavuşlu Köyü İlkokuluna sınıf Öğretmeni olarak atandığını kaydeden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Eğitim Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Doğan, “Daha yirmibeş günlük öğretmen iken 26 eylül 1993 günü gece yarısı şehit edilmiştir. 90’lı yıllardan itibaren başta güvenlik kuvvetlerimiz olmak üzere öğretmenlerimizi de hedef alan terör örgütü PKK bugüne kadar 200’e yakın öğretmenimizi şehit etmiştir” dedi.

 

 

TEK SİLAHI KALEMİYDİ

 

 

Bu zamana kadar kalleş terör örgütünün 200’ye yakın eğitimciyi şehit ettiğini belirten Doğan, Hemşehrimiz Neşe Alten’in tayini Şarköy’den 1500 km uzağa çıkınca, çevresindekiler gitmemesi için telkinde bulunurlar. Fakat küçük yaşından beri öğretmenlik hayali kuran Neşe Alten kimseyi dinlemez. Kızının kararlılığını gören babası da gencecik kızını yalnız bırakmayıp beraber giderler.İlk maaşıyla oturdukları lojmanı onartır. İkinci maaşını alıp okulun eksiklerini tamamlayamadan bir gece evinin kapısı çalınır ve evden uzağa götürülür ve babasıyla birlikte kurşuna dizilir şehit edilirler. Tek silahı kalemi olan Neşe Alten  ve şehit edilen 200’e yakın öğretmenimize Allahtan Rahmet ve kederli ailelerine ve Milletimize sabır dileriz. Ruhları Şad mekanları cennettir İnşaallah” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL