GENEL GÜNDEM SİYASET

‘TEKİRDAĞ ADETA TERKEDİLMİŞ BİR ŞEHİR’

‘TEKİRDAĞ ADETA TERKEDİLMİŞ BİR ŞEHİR’

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Tekirdağ’ımız adeta terkedilmiş bir şehir gibi büyük sorunlarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz, sulama yapılabilse 2. Bir GAP olabilecek ilimizde sulama için yeterli yatırım yapılmamaktadır” dedi.

 

İYİ PARTİ’DEN SEÇİM HAZIRLIĞI TOPLANTISI

 

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı geniş katılımlı istişare ve seçime hazırlık toplantısı yaptı. Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Tolga Akalın, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Seçim işleri Başkan Yardımcıları GİK Üyeleri Dursun Çolak ve Kürşad Yamaner ile İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, İlçe başkanları, seçim işleri başkanları ve üyeler katıldı.

 

‘TEKİRDAĞ’DA SULAMA İÇİN YETERLİ YATIRIM YAPILMAMAKTADIR’

 

İYİ Parti’nin Türkiye partisi olduğunu ifade eden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Tekirdağ’ımız adeta terkedilmiş bir şehir gibi büyük sorunlarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz, sulama yapılabilse 2. Bir GAP olabilecek ilimizde sulama için yeterli yatırım yapılmamaktadır. Tedbir alınmazsa birkaç yıl içinde içme suyunu bile karşılanmakta büyük zorluklar yaşanacaktır. Niteliksiz sanayi nedeniyle toprakları ve çevresi kirletilmiş bir Tekirdağ ile karşı karşıyayız” dedi.

 

‘İYİ PARTİ İKTİDARINDAN BAŞKA ÇÖZÜM’

 

Alkaya, “Yapılmayan, başlayıp ta bitmeyen yatırımlarla Tekirdağ sancılar içinde kıvranmaktadır. Sayın Başkanım diyeceksiniz ki, Tekirdağ’ın bir vekili TBMM Meclis başkanı, bir diğer vekili ise CHP’nin ikinci adamı onlar bu sorunlara niye müdahil olmuyorlar. Maalesef üzüntümüz de ondan. Sanki tiyatro oynanıyor uzun tartışmalar var fakat sonuç yok. Sayın Milletvekilimizin gayretleri de ikili kavgayı sonlandırmaya yetmemektedir. Nereden bakılırsa bakılsın artık İYİ Parti iktidarından başka çözüm görünmüyor. İnanıyoruz ki, İYİ Parti iktidarında üç Kemaller diyarı Tekirdağ da hakkı olan yatırımları alacaktır” diye konuştu.

 

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın Tekirdağ seçim koordinasyon kurulu toplantısında yaptığı konuşmada;” Türk siyasi tarihinin gördüğü en muazzam mücadele sonucu doğmuş siyasi hareketin, gene en zor döneminde omuz vermiş kişilersiniz. İYİ Parti rüzgâr nereden eserse esin dimdik durabilenlerin hareketidir. Biz İYİ Partiyi kurana kadar Türkiye’de siyasi parti kurma cesaretini gösterme cesareti yoktu. Bu gün aklına esen parti kuruyor. İYİ Parti cesur ve vatanını sevenlerin bir hareketidir. Önümüzdeki iktidara değil önümüzdeki yüzyıla da talip bir siyasi partiyiz. Türkiye’yi yeni değerler üzerine inşa edeceğiz. Böyle bir kuruluş kolay olmamıştır. İYİ Parti Tek Parti iktidarının, tek parti basınının ve tek parti idaresinin olduğu bir dönemde bir halk hareketi olarak milletin bağrından doğmuş bir partidir. Biz Türk siyasetini top yekûn değiştirmek üzere yola çıkmış iktidara yürüyen bir siyasi hareketiz.
İYİ Parti.2017 yılında bir kirli referandum yaşandı. O kirli referandum sonrası ittifakları doğurdu. 2002 yılında İktidara gelmelerinden sonra bu iktidarın gücü bir şeyleri iyi yapmaktan gelmiyor. Bu iktidarın gücü ceberut yöntemlerle muhalefeti kontrol edebilme kudretinden ve teşebbüsünden geliyor. Hatırlanacağı üzere Türkiye’de bir Genç Parti hareketi vardı.2003 yılında Cem Uzan üzerinden Genç Parti Tasfiye edildi. Tekrar hatırlanacağı üzere 2007 yılında bir ANAP ve Doğru yol Partisi birleşmesi vardı. O dönemki ATO Başkanı Sinan Aygün “Birilerinin görünmez bir eli değil değdi ne olduğunu anlamadık dedi” İktidarın mafya ile içselleşen organizasyonlarında görüldüğü gibi o görünmez el ittifak parçasının bir tarafına müstakil konforlu çok rahat bir cezaevi süreci yaşatılarak o ittifakı bozdu.” dedi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL