GENEL GÜNDEM

TEKİRDAĞ BAROSU BAŞKANINI SEÇECEK

TEKİRDAĞ BAROSU BAŞKANINI SEÇECEK

Pandemi nedeniyle ertelenen 2020 yılı Genel kurulu, yaklaşık 8 ay gecikmeli olarak Ramada Otel’de, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde toplanıyor.

Baro Kongresinde Başkan adayı olacağını daha önce sosyal medya aracılığıyla açıklayan Av.Kaan Aytuğ, Süleymanpaşa ilçesindeki Avukatlık Bürolarını ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, Baro Yönetim Kurulu adayı olduğunu ifade eden Av.Egemen Güngör’ü bürosunda ziyaret eden Av.Kaan Aytuğ, genç avukatların yaşadığı sosyo-ekonomik sorunların bu dönemin asıl sorunu olduğunu, hızlı bir şekilde Sosyal Baroculuk anlayışının çalışmalarda hakim kılınması gereğinin ortaya çıktığını belirtti.

Büro ziyaretinde, bazı genç Avukatlarla sohbet de eden Aytuğ, Avukat Hakları Merkezini göstermelik bir kurum olmaktan çıkartacaklarını belirtti.Genç Avukatların, büro sahibi yapılmasına dönük bir projeyi TBB ile müştereken geliştirebileceklerini, örnek bir Baro yapısı ve çalışmasını, iki senede inşa edebileceklerini belirten Aytuğ, “Tekirdağ Barosunun sorunlarının farkındayız. Nelerin eksik olduğunun bilincinde olduğumuz gibi çözüme de hazırlıklıyız” dedi.

Av. Egemen Güngör de, Aytuğ’a çalışmalarında başarılar dilerken, mesleğe yeni başlamış Avukatların dijital kütüphane hizmeti ve ücretsiz mevzuat-içtihat programı desteği üzerinde durduklarını, bu eksikliğin önümüzdeki 1.5 yıllık dönemde giderilmesi gerektiğini, seçilecek yönetimin pandemi yüzünden görev süresinin önemli bir bölümünü kaybetmiş olacaklarını, dolayısıyla aradaki farkı kapatmak için emek-yoğun bir mesai içine girmeleri gerektiğini belirtti.

Baro başkan adayı Av.Kaan Aytuğ, kadın Avukatların ve Kamu Avukatlarının da seslerinin daha gür çıkması için olanak yaratacaklarını, temsiliyetlerini artıracaklarını belirterek ziyaretine son verdi.

Bilim Kurulu tavsiyelerine göre karar verecek olan Kabine, kısıtlama kararlarını uzatmadığı takdirde, STK ve Meslek Odaları kongrelerinin Haziran ayı itibarıyla başlaması öngörülüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL