GENEL GÜNDEM

TEKİRDAĞ İÇİN SAĞANAK UYARISI

TEKİRDAĞ İÇİN SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya bölgesinde bugün akşam saatlerinden itibaren beklenen sağanak ve gök gürültü yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya, Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Artvin, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevreleri ile gece saatlerinden sonra Marmara’nın doğusu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

“SEL VE SU BASKINLARI UYARISI”

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“Bugün (Cuma) akşam saatlerinde Kırklareli il geneli ile Edirne’nin kuzey kesimlerinde (Edirne, Lalapaşa, Süloğlu, Havsa, Uzunköprü ve Meriç) ve Tekirdağ’ın kuzey (Hayrabolu, Muratlı, Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültü yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımsa aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

HAVA SICAKLIĞI

Meteoroloji’den verilen bilgilere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güneybatı Ege’de kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bölgelere göre beklenen hava durumu ve sıcaklıklar ise şöyle:

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi, gece saatlerinden sonra ise doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL