TEKİRDAĞ LİMANININ DEVRİ ONAYLANDI

TEKİRDAĞ LİMANININ DEVRİ ONAYLANDI

1 Kasım 2018 08:28
TEKİRDAĞ LİMANININ DEVRİ ONAYLANDI
0

BEĞENDİM


 

Tekirdağ Limanı ile Gönen, Tohma, Sütçüler ve Dinar-2 hidroelektrik santrallerinin (HES) yapılan özelleştirme ihaleleri sonucu işletme devir onaylarına dair kararlar yayımlandı.

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) kararlarını içeren Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Denizcilik İşletmelerine ait Tekirdağ Limanı’nın 347 milyon lira bedelle Ceynak Lojistik ve Ticaret AŞ’ye işletme hakkının devri onaylandı.

 

Kararlar kapsamında, Gönen HES’in 65.1 milyon bedelle Altek Alarko AŞ’ye, Tohman HES’in 57.5 milyon lira bedelle ERG Ltd. Şti’ye, Sütçüler HES’in 8.6 milyon lira bedelle GNE Elektrik Üretim AŞ’ye, Dinar-2 HES’in 8 milyon lira bedelle Özce Madencilik Ltd. Şti’ye işletme hakkının devrine onay verildi.

 

Cumhurbaşkanı kararlarıyla ayrıca, Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait 11081 No.lu maden ruhsatı ve sahasının işletme hakkının Bleda Yapı Sanayi AŞ’ye devri onaylandı.

 

Aynı kararlar çerçevesinde, Sümer Holding ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul AŞ’ye ait yurdun çeşitli yerlerinde bulunan arazilerin satışına da onay verildi.

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.