GENEL GÜNDEM

TEKİRDAĞ SPORDA ÇAĞ ATLAYACAK

TEKİRDAĞ SPORDA ÇAĞ ATLAYACAK

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekirdağ’da yapılacak olan 110 milyon TL’lik yatırımın protokol imzaları atıldı.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekirdağ’da 100 milyon TL değerinde dev yatırım protokolü 26 Kasım Salı günü Ankara’da imzalandı.

 

 

BAKANLIK İLE İMZALAR ATILDI

 

 

 

 

Tekirdağ’ın 11 ilçesine yaklaşık 110 milyon TL tutarındaki yatırımların protokolünü imzalayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel “TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın desteği başta olmak üzere Milletvekillerimiz Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, İl Başkanımız ve İlçe Başkanımızın girişimleri sonucunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız tarafından 11 ilçemize 110 milyon TL’lik dev yatırım hamlesinin protokolünü, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile karşılıklı olarak imzaladık.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

CÜNEYT YÜKSEL:”SÜLEYMANPAŞA’YA HAYIRLI OLSUN”

 

 

 

 

Tekirdağ’a yapılması beklenen spor tesislerinin hayırlı olmasını dilediğini belirten Cüneyt Yüksel “Tekirdağ’ımıza ve Süleymanpaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun! Her fırsatta ilimiz için çok büyük bir şans olarak değerlendirdiğim Meclis Başkanımız Prof. Dr. Sn. Mustafa Şentop’a, ilçemizde yaşayan 200 bin hemşehrimiz adına sonsuz teşekkürlerimi arz ederim.” dedi.

 

 

 

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de Tekirdağ’a yapılacak olan projeleri sıralayarak; “Bugün yapılan bu protokol ile Tekirdağ merkez ve 11 ilçemize toplam maliyeti 110 milyon liraya yakın yatırımı başlatmış bulunuyoruz. 7 olimpik yüzme havuz, 8 gençlik merkezi, 2 spor salonu, 4 kapalı tenis kortu, 22 semt tipi sentetik saha, 22 çok amaçlı mini basketbol sahası, 3 amatör maçlara ev sahipliği yapabilecek sentetik futbol sahası ve 1 atış poligonu yapılacak. Ayrıca bir stadımızın tartan pistini, 4 adet tesisimizin de bakım onarımını bu vesileyle gerçekleştireceğiz. Bu tesisler, 7 gün 24 saat halkımızın hizmetinde olacak. Tekirdağlı gençlerimiz başta sporda, kültürde, sanatta kendilerini yetiştirerek ülkemizin öncü gençleri olacaklar. Tekirdağ’ımıza ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

GENÇLİK VE SPOR BAKANI TEKİRDAĞ’A DAVET EDİLMİŞTİ

 

 

 

 

Geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ’a davet edilen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yapılan görüşmeler neticesinde Tekirdağ’a yapılacak olan yatırımlar netleştirilmişti. Bakanlık yetkililerinin yer konusunda da incelemelerini tamamlamasının ardından bugün protokol imzaları atıldı.

 

 

 

TEKİRDAĞ’A DEV YATIRIMLAR GELİYOR

 

Futbol stadyumundan, gençlik merkezlerine, yüzme havuzundan spor salonlarına kadar gerçekleştirilen yatırımlarla Tekirdağ, Türkiye’de gençlik ve spor alanında ‘marka şehir’ olma yolunda önemli bir adım atacak. Kentteki projeler için yaklaşık 110 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriliyor.

 

 

 

TEKİRDAĞ’A 50 YENİ TESİS YAPILACAK

 

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tekirdağ’ın spor ve gençlik altyapısına büyük katkılar sağlayacak, gençlik merkezleri, spor salonları, tenis kortları gibi proje ve ihale aşamasında olan yaklaşık 50 tesisi hayata geçirmek için onay verdiği öğrenildi. Tekirdağ’a yapılacak olan 50 adet tesisin bütçesi Spor Toto tarafından karşılanacağı ve yatırım kararının alındığı öğrenildi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL