GENEL GÜNDEM

TEKİRDAĞ’DA BİNLERCE AĞAÇ KESİLDİ

TEKİRDAĞ’DA BİNLERCE AĞAÇ KESİLDİ

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Güngörmez Mahallesi’nde Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından tamamı ormanlık alan içerisinde kurulacak mıcır ocağı ve kırma eleme tesisi için ağaç kesimine başlandı. 240 dönüm ormanlık alanda binlerce ağaç katledildi.

AK Partili Marmaraereğlisi Belediyesi’nin, Güngörmez ormanlarında 240 dönümlük ormanlık alana mıcır ocağı ve kırma eleme tesisi açmak için geçtiğimiz yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yaptığı başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından Güngörmez ormanlarında ağaç katliamı başladı.

Marmaraereğlisi Belediyesi, Güngörmez ormanlarında bir yılda yaklaşık 360 bin ton malzeme elde edecek ve ilçesindeki yolların yapım, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirecek.

AK PartiliMarmaraereğlisi Belediyesi’nin mıcır ocağı projesine Saray Belediyesi’nin olumsuz görüşüne rağmen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geçmiş olması dikkat çekiyor.

Yaşam alanlarının yok edildiğini, mandacılık, mantarcılık ve turizm gibi geçim kaynaklarına ağır bir darbe vurulduğunu söyleyen Güngörmez Mahallesi sakinleri; “Marmaraereğlisi Belediyesi’ne “Ormanlarımızdan elini çek” diyerek tepki gösterdiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL