GENEL

Tekirdağ’da ilki yapıldı

Tekirdağ’da ilki yapıldı

Acil kullanım onayı verilen yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

TURKOVAC’ın hastaneye ulaştığını öğrenip randevu alıp gelen kişiler, aşılarını yaptırdı.

Hastane Başhekimi Lütfi Çağatay Onar gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekirdağ’a ilk etapta 3 bin 750 doz aşı geldiğini dile getirerek, aşı çalışmalarının devam edeceğini aktararak herkesi aşı olmaya davet etti.Aşı olan Şule Yadigar da dördüncü hatırlatma dozunu TURKOVAC olduğu için mutlu olduğunu ifade ederek, yerli aşının ülke için, insanlık için hayırlı olmasını diledi.

Sağlık Bakanı Koca’nın duyurması üzerine erişime açılan TURKOVAC aşısına Tekirdağ’dan vatandaşlar ilgi göstererek, ilk Türk Aşısını oldular. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şehir Hastanesi Başhekimi Onar, “Uzun zamandır yerli ve milli aşıyı bekleyen, yerli ve milli yatırıma ve bilim insanlarına güvenen son derecede fazla sayıda hastamız var” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu sonrasında bilim kurulu üyeleri ile birlikte Ankara Şehir Hastanesine giderek hatırlatma dozunu yerli aşı TURKOVAC ile olduktan sonra yaptığı açıklamada, bugünden itibaren şehir hastanelerinden başlamak üzere yerli aşı TURKOVAC’ın erişime açıldığını duyurmuştu. Bugün itibariyle Tekirdağ’da TURKOVAC aşısı olmak isteyen vatandaşlar Tekirdağ İsmail Cumalı Fehmioğlu Şehir Hastanesinde TURKOVAC aşısı için randevu almaya başladı. Randevuları alan vatandaşlar, aşı odalarında aşılarını yaptı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Dr. İsmail Cumalı Fehmioğlu Şehir Hastanesi Başhekimi Lütfi Çağatay Onar, “TURKOVAC Anadolu’da 1800’lü yılların başından beri üretilen canlı insan aşılarının en son jenerasyonu. Bizim için çok büyük bir mutluluk vesilesi. Pandeminin başından beridir bu işle uğraşan Türk Bilim İnsanların şükranlarımızı sunuyoruz. Öncellikle şehir hastanelerinde başladı. Tekirdağ ilimize de 3 bin 750 doz ilk etapta geldi. TURKOVAC aşısını randevulu olarak uyguluyoruz. Elimize ulaşan yeni dozların artarak devam etmesini bekliyoruz. Vatandaşlardan da çok büyük bir ilgi var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Uzun zamandır yerli ve milli aşıyı bekleyen, yerli ve milli yatırıma, bilim insanlarına güvenen son derecede fazla sayıda hastamız var. Halkın beklentisini karşılayacak gibi görünüyor. Büyük bir teveccüh var. Elimizdeki doz miktarı da yeterli. Uygulamaya başlamanın mutluluğu içerisinde hızla uygulamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL