GENEL

Tekirdağ’da PKK/KCK Operasyonu

Tekirdağ’da PKK/KCK Operasyonu

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşan genel seçimler öncesinde PKK/KCK operasyonu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen operasyonda Tekirdağ ve İstanbul’da 11 Şüpheli yakalandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan genel seçimler öncesinde Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Şehir merkezinde ve metropollerde şiddet eylemlerini gerçekleştiren, kırsala eleman temini sağlayan, örgütlenme olarak Türkiye Çatı Gençlik örgütlenmesinin bir parçası olarak faaliyet yürüten PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen şüpheli 13 şahısın yakalanması ile ilgili çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında Tekirdağ 12 adrese, İstanbul’da 1 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonda 11 şüpheli şahıs yakalandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 11 şüphelinin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme, toplatılma kararı olan kitap, dergi ve örgütsel belgelere el konuldu. 2 şüpheli hakkında ise yakalama çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL