GENEL GÜNDEM YAŞAM

TEKİRDAĞ’DA SEMA GÖSTERİSİ YAPILACAK

TEKİRDAĞ’DA SEMA GÖSTERİSİ YAPILACAK

Süleymanpaşa Belediyesi, Kültür Turizm il Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciliği Tekirdağ’da 8 Aralık’ta Mevlana Hoşgörü ve Sema Programı düzenleyecek.

 

ÜCRETSİZ OLACAK

 

Süleymanpaşa Belediyesi, Kültür Turizm il Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfı Tekirdağ’da 8 Aralık’ta Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Hz. Mevlana Mevlana’da ortak yaşam ve Sema Programı düzenliyor. Saat 20:00’da başlayan program ücretsiz olacak.

 

 

SEMA KURSLARINA İLGİ YOĞUN

 

 

Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilcisi Erdoğan Ören, “Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciği olarak Tekirdağ’da ücretsiz sema ney, bendir, ilahi kursları veriyoruz. Her yaşta bay bayanlara kurslar veriyoruz. Burada yetişen semazenlerimiz de programımızda gösteri yapacak. Vakfımız gençlerimize bu kursları vermeye devam edecek.” dedi.

 

 

 

SEMA TOPLULUĞU GÖSTERİ YAPACAK

 

 

 

Sema gösterisi hakkında bilgi veren Ören, “Tekirdağ’da yapacağımız Şebi Aruz programı Mevlana’nın 746’ncı ölüm yıldönümü bu kapsamsa yapılıyor. Her yıl bu etkinliğimizi yapıyoruz. Geçmiş yıllarda ilgi yoğun olmuştu. Bu yılın teması Mevlana’da hoşgörü temalı bir mesnevi sohbeti olacak. Arkasında sema gösterisi olacak. Dua ve kapanış olacak. Bursa Karabaşi Veli Kültür Merkezi semazenleri gösteri yapacak. Üstad Mustafa Özbağ, Hz. Mevlana’da ortak yaşam temalı mesnevi sohbeti yapacak. Tekirdağlı hemşerilerimizi etkinliğimize bekliyoruz. Bilgi almak için 0532 586 22 07 numaralı telefonu arayabilirler.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL