GENEL

Tekirdağ’dan gelen şikayetler azımsanmayacak ölçüde

Tekirdağ’dan gelen şikayetler azımsanmayacak ölçüde

FERHAT AKGÜN

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, “2021 yılında o bahsettiğimiz kurumlara başta CİMER olmak üzere 8 milyona yakın başvuru iletilmiştir. Önemli olan halkı dinlemektir, halkın sesine kulak vermektir. İşte bizim gibi kurumlar bunu yapmaya çalışıyor. Hukuk devleti olan Türkiye’de hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmek hepimizin görevi. Kamu denetçiliği kurumu da bu anlamda önemli görevler icra ediyor” dedi.

 

 

Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve kamu denetçilerinden oluşan heyet, Tekirdağ’a “Ombudsman Halkla Buluşuyor” programı kapsamında Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti.

‘2021’DE CİMER OLMAK ÜZERE 8 MİLYONA YAKIN BAŞVURU İLETİLMİŞTİR’

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, valilikte yaptığı açıklamada, “Bu kadar çeşitli ve niteliği yüksek kamu hizmetlerinin yanında halkın derdini anlatabileceği karşılaştığı sorunlara ilişkin şikayet mercilerinin çoğalması fevkalade önemlidir. Halkımızda bu müesseseleri bu müracaat yollarını iyi kullanıyor. Çünkü 2021 yılında o bahsettiğimiz kurumlara başta CİMER olmak üzere 8 milyona yakın başvuru iletilmiştir. Demokrasinin özelliği nedir? Halkın taleplerinin idareciler tarafından dinlenilmesi, kulak verilmesi ve sorunların idarecilere iletilmesi. İşte Kamu Denetçiliği kurumu gibi CİMER gibi bu gibi kurumlar aynı zamanda demokrasinin gerçek manada uygulanmasının birer aracıdır” dedi.

‘HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİ’

Malkoç sözlerine şöyle devam etti: “Önemli olan halkı dinlemektir, halkın sesine kulak vermektir. İşte bizim gibi kurumlar bunu yapmaya çalışıyor. Hukuk devleti olan Türkiye’de hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmek hepimizin görevi. Kamu denetçiliği kurumu da bu anlamda önemli görevler icra ediyor. Kurumumuza Tekirdağ’dan gelen şikayetler azımsanamayacak ölçüde. Bunu memnuniyetle ifade ediyorum. Tekirdağ’ın insanı muhlis yapısına rağmen, şükür kültürünün burada yerleşmesine rağmen hakkını arayan soruşturan bir halk. Bunda tabi eğitimin de çok büyük hakkı var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL