GENEL SİYASET

Tekirdağ’dan İYİ Parti’nin 4. yaş kutlamalarına yoğun ilgi

Tekirdağ’dan İYİ Parti’nin 4. yaş kutlamalarına yoğun ilgi

İYİ Parti’nin kuruluşunun 4. Yıldönümü Meral Akşener’in katılımıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende coşkuyla kutlandı. Tekirdağ ve ilçelerinden partililer törene akın etti.

İYİ Parti 4. kuruluş yıldönümünü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kutladı. Kongre Merkezi’nin içinde bulunan 2 bin 500 kişilik salon dolarken dışarıda bulunan alanlar da binlerce partili tarafından dolduruldu. İYİ Parti’nin 81 il teşkilatının katıldığı partililer vapurlarla, otobüslerle alana akın etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yağmurlu havaya karşın binlerce partili tarafından “Başbakan Akşener” sloganları ve “Güneşin doğduğu yerde ampule gerek yoktur” yazılı dövizlerle davul zurna eşliğinde karşılandı.

SAHNEYE TORUNUYLA ÇIKTI

Dışarıda bulunan sahneye torunu Pars ile çıkan Akşener, partililere seslenerek, “4 yıl evvel İYİ Parti’yi 25 Ekim 2017’de bu iradeyle kurduk ve dediler ki ‘çıkmayın yola başaramazsınız’, bu yağmurun altında burada bulunan irade dedi ki başaracağız, başaracağız, başaracağız. İktidara yürümüyor, koşuyoruz. ‘Boş yere uğraşmayın dağılırsınız’ deiler. Biz Türkiye için toplandık. Türkiye’de iyi şeyler olacağına inancımızla toplandık. Ve bir mucizeyi başardık. Torunum Pars’a bile iftira atıldı. Ama biz iyi insanlarız, adaleti bu ülkeye getirecek Ömer’in yolunda yürüyen insanlarız. Türkiye’de İYİ Parti kurulmasaydı siz bu iradeyi göstermeseydiniz Türkiye nasıl bir Türkiye olacaktı? Allah her birinizden razı olsun. Bugün bu yağmurda bu iradeyi gösteren kardeşlerim haramiler gidiyor. İYİ’lerle Türkiye’de her türlü güzellikler mümkün başaracağız başaracağız başaracağız” dedi.

 

“Millet bizi çağırıyor” diyen Akşener, “Biz de, milletimizin bu kutlu çağrısına, daha çok çalışarak karşılık vereceğiz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Hazreti Ömer’in adaletini, hep hatırımızda tutacağız. Mahkemelerde, ısmarlama davalara izin vermeyeceğiz. Adil bir Türkiye için çalışacağız. Toplumumuzun her kesiminin avukatı; kendimizin ise savcısı olacağız” dedi.

PARTİLİLERDEN SÖZ İSTEDİ

Doğa talanına son vereceklerini de söyleyen Akşener, ranta geçit verilmeyeceğini de kaydetti. Konuşmasının sonunda partililerden söz isteyen Akşener, “Devlet malına, yetimin hakkına, emanetçi olup; emin ve güvenilir siyasetçiler olmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğinize, Cumhuriyetin, temel değerlerini, korumaya ve kollamaya söz veriyor musunuz?” dedi. Ayağa kalkan partililer de Akşener’in sorularına “söz” yanıtını verdi.

 

Tekirdağ il ve ilçe teşkilatları olarak kutlamalara yoğun ilgi gösterdiklerini ifade eden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “15 otobüs 5 minübüsle toplamda 600’ün üzerinde partilimizle 4. Yıl kutlamamıza katıldık. İYİ Parti iktidar yolunda emin adımlarla ilerliyor. İYİ Parti’nin ilerleyişini kimse durduramaz. 4 yıl önce başaramayacaksınız diyenlere inat başardık. Hergeçen gün Meral Akşener’e ve partimize olan ilgi daha da artıyor. Bunu Haliç Kongre Merkezi’nde bir daha gördük” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL