GENEL GÜNDEM SPOR

TEKİRDAĞ’IN ALTIN KIZLARI İKİNCİ LİGE YÜKSELDİ

TEKİRDAĞ’IN ALTIN KIZLARI İKİNCİ LİGE YÜKSELDİ

Aden Okulları Kurucusu Sadık Baş’ın öncülüğünde kolej bünyesinde toplanan Tekirdağ Aden Koleji Voleybol Takımı bölgesel ligden 2. Lige yükseldi.

Tekirdağ’da voleybolda mücadele veren kızlar Aden Koleji bünyesinde bir araya geldi. Kızlara burs desteği veren Aden Okulları, başarılı kızları voleybol takımı çatısı altında topladı. Takım ilk başarısını sağlayarak bölgesel ligden ikinci lige yükseldi. Takım oyuncuları okulda prfesyonel sözleşmelerini imzaladı.

İmza töreninden konuşan Aden Okulları Bayan Voleybol Takımı Kıdemli Bayan Voleybol Antrenörü Murat Gücüm , “Uzun yıllar Tekirdağ’da alt yapıda başarılı sporcularımız vardı. Tekirdağ’ımızda profesyonel ligde takım olmadığından dolayı bu kızlarımızı kaybediyorduk. Aden Okulları ile yaptığımız çalışma sonunda sporda başarılı olan çocuklarımızı bir araya getirdik. Aden Koleji’nin burs desteği ile bu kızlarımızı burada topladık. İlk meyvesini de bölgesel ligden 2. Lige yükselerek aldık. Aden Okullarımızın sağladığı imkanla burada sporcularımızın akademik olarak iyi eğitim almasını ve daha iyi antrenman yapmasını amaçlıyoruz. 2. Ligde oynayacağız. 14 sporcumuz mücadele edecek. Alt yapı ile 17 kızımız var. Burada liglerde müadele edecek kızlarımızla sözleşme imzaladık. Bu sayede kızlarımız profesyonel lisans sahibi olacaklar ve profesyonelliğe ilk adımı atmış olacaklar” dedi.
Tören sonunda pasta kesilerek kutlama yapıldı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL